Zamknij
REKLAMA

Miał 2 promile i chciał wjechać na autostradę w Grudziądzu

15:33, 23.07.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (22.07.2018) na grudziądzkim węźle autostradowym policjanci z Grudziądza zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna chciał wjechać na trasę szybkiego ruchu mając w organizmie 2 promile alkoholu. Trudno sobie wyobrazić jakie zagrożenie na autostradzie mógłby stworzyć bezmyślny kierowca kilkunastotonowego zestawu, gdyby nie czujność policjantów.

Wczoraj (22.07.2018) w godzinach od 19.00 do 21.00 na grudziądzkim węźle autostradowym czterech policjantów z "drogówki" kontrolowało stan trzeźwości kierowców wjeżdżających i zjeżdżających z autostrady. Policjanci z Grudziądza przyłączyli się do wojewódzkich działań pn. „Trzeźwa autostrada” Głównym zadaniem mundurowych w białych czapkach było sprawdzenie trzeźwości maksymalnie dużej ilości kierujących. Nie wszyscy za kierownicą byli trzeźwi. Policjanci dwóm kierowcom uniemożliwili dalszą jazdę. Z ruchu wykluczono prowadzącego osobowe audi, który popełnił wykroczenie, oraz kierowcę ciężarówki marki Man z naczepą, który dopuścił się przestępstwa. Wynik badania 36–latka prowadzącego zespół pojazdów przeraził policjantów. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Obydwu kierowcom policjanci odebrali prawo jazdy. Sprawy ostatecznie trafią do sądu, jedna w kategorii wykroczenia, druga przestępstwa. Sąd orzeknie również jaki czas będzie musiał upłynąć, żeby zatrzymani mogli starać się o to, żeby znów być kierującymi.

Kierowcy dopuszczający się jazdy po alkoholu to zawsze potencjalne zagrożenie na drodze. Dwa promile alkoholu kierowcy z ciężarówki to skrajna nieodpowiedzialność, która dzięki policjantom z Grudziądza nie zakończyła się tragicznie. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%