Zamknij

161 km/h pędziła obwodnicą Grudziądza kobieta kierująca audi

10:58, 11.10.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na obwodnicy miasta zarejestrowali pojazd audi, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość. Wykony dynamicznie pomiar wskazał, że auto pędziło z prędkością 161 km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 80 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. 35 – letnia kobieta nie tylko otrzymała mandat, ale funkcjonariusze odebrali jej prawo jazdy.

We wtorek (9.10.2018) grudziądzcy policjanci z „drogówki” patrolowali obwodnicę Grudziądzu nieoznakowanym pojazdem z videorejestratorem. W pewnym momencie na ul. Peszkowskiego prowadząca radiowóz policjantka zauważyła, że jadący przed radiowozem pojazd audi bardzo szybko się przemieszcza. Policjanci dokonali dynamicznego pomiaru prędkości jazdy tego samochodu. Policyjny videorejestrator wskazał 161 km/h. Mundurowi zatrzymali do kontroli osobówkę. Okazało się, że pojazdem kieruje 35 – letnia kobieta. Kontrola policyjna zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawo jazdy. Sprawczyni wykroczenia z pokorą przyjęła karę. Teraz  policjanci o przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h powiadomią starostę, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy też, że skutki potencjalnych zdarzeń zależne są właśnie od prędkości. Mniejsza prędkość to mniej poważne uszkodzenia i obrażenia ciała. Apelujemy o bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi nie tylko do obowiązujących przepisów, ale także warunków ruchu i własnych umiejętności. (policja)

 

 

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

RowerzystaRowerzysta

0 0

Poszukuje kierowcow ktorzy w srode 10pazdziernika przemieszczali sie ul Hallera miedzy godz 17:35a godz17:55 byli swiadkami jak od lotniska samochod prol ze o malo nieuderzyl w rowerzyste niezwolnil ani na moment(Z kamerka) 22:14, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzechuCzechu

0 1

Wielkie mi halo. 200 tam leciałem z czarnym toruran przegrałem 08:34, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone