Zamknij

Akcja "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego" w Grudziądzu

11:07, 23.11.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (22.11.2018) funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” realizowali zadania w ramach ogólnokrajowych działań pod nazwą „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Mundurowi w szczególności zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz wykroczenia kierujących wobec pieszych. Wczoraj zdecydowanie więcej błędów na drodze popełnili piesi.

„Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” to nazwa cyklicznej akcji prowadzonej przez policję. We wczorajszych (22.11.2018) działaniach w powiecie grudziądzkim uczestniczyło 18 policjantów z „drogówki”. Zamierzeniem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem wskazanej grupy uczestników. Piesi i kierowcy jednośladów w zderzeniu z samochodem narażeni są na bezpośredni kontakt. Osoby z grupy „NURD” odnoszą większe obrażenia, niż osoba znajdująca się np. w pojeździe.

Policjanci podczas działań wzmożonych ujawniali wykroczenia popełnione przez pieszych, ale też reagowali na niewłaściwe zachowanie kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Wczoraj więcej wykroczeń popełnili piesi. Policjanci ujawnili 16 wykroczeń pieszych i 6 wykroczeń kierujących w tym 1 rowerzysty. Błędy pieszych to niestosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlanej i przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Kierujący omijali i wyprzedzali inne pojazdy w rejonach przejść dla pieszych. Wykroczenia zakończyły się w większości wypisaniem mandatu lub pouczeniem. W jednym przypadku policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu kierowcy, który dopuścił się omijania innego pojazdu przed przejściem dla pieszych. Takie zachowanie doprowadza często do potrącenia pieszych na przejściach.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone