Zamknij

Policjant z Grudziądza asp. Szymon Nowicki zapobiegł tragedii

10:47, 09.01.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Nie wiadomo jak zakończyłaby się historia zdesperowanego mieszkańca Piły, gdyby nie czujność i natychmiastowe działanie grudziądzkiego dzielnicowego. Asp. Szymon Nowicki po służbie odebrał niepokojącą wiadomość sms, jej nadawca zamierzał odebrać sobie życie. Policjant zaalarmował dyżurnego rodzimej jednostki, a ten policjantów w Pile. Pomoc dotarła w porę, 31 – letni desperat dla własnego bezpieczeństwa został umieszczony w Izbie Wytrzeźwień – był pijany.

Asp. Szymon Nowicki dzielnicowy I rewiru Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu w ramach codziennych obowiązków służbowych w miniony poniedziałek (7.01.19) zainteresował się losem jednej z rodzin w powierzonym rejonie. Wiedział bowiem, że "głowa rodziny" 31-latek wyprowadził się do Piły, pozostawiając swoich bliskich. Dzielnicowy zatelefonował do mężczyzny, a ten zapewnił go, że niebawem pomoże rodzinie.

Tego samego dnia, w czasie, gdy policjant zakończył już służbę, na jego telefon służbowy zaczęły napływać wiadomości sms od 31-latka, z którym wcześniej rozmawiał. Policjant nawiązał kontakt, ale szybko zorientował się, że piszący jest zdesperowany i ma myśli samobójcze. Z treści kilku wiadomości wynikało, że zamierza on odebrać sobie życie. Dzielnicowy natychmiast zaalarmował dyżurnego jednostki w Grudziądzu, a ten policjantów w Pile. Dzięki temu, że funkcjonariusz znał adres, gdzie przebywa 31-latek pomoc dotarła w porę. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone