Zamknij

Pijany kierowca Seata uderzył w drzewo. Ponad dwa promile

11:52, 04.02.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” likwidowali skutki poważnie wyglądającego zdarzenia w miejscowości Gruta. Kierujący samochodem seat uderzył w drzewo, a następnie auto wywróciło się na dach. 39–letni kierowca jechał sam, ranny mężczyzna trafił do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że prowadzący samochód był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości z pewnością rozpatrzone zostanie pod kątem popełnianego przestępstwa, za które można trafić do więzienia nawet na dwa lata.

W niedzielę (3.02.2019) przed godzina 14.00 grudziądzcy policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Gruta samochód osobowy uderzyło w drzewo. Na miejsce wypadku dyżurny niezwłocznie skierował policjantów. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Funkcjonariusze zastali leżący na dachu rozbity samochód osobowy marki Seat Leon. Kierowca pojazdu znajdował się już w karetce pogotowia, gdzie udzielano mu pomocy medycznej. Na miejscu pracowali także strażacy.

Policjanci wstępnie ustali, że prowadzący samochód stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawo i uderzył w drzewo. Pojazd po uderzeniu wywrócił się na dach. Ranny 39 – latek, który kierował samochodem został przewieziony do szpitala. Mężczyzna jechał sam. Na miejscu wypadku mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca z udziałem technika kryminalistyki. Wykonano szkic sytuacyjny i oględzinom poddano pojazd oraz ustalono świadków. Jeszcze na miejscu zdarzenia prowadzący auto został sprawdzony na zawartość alkoholu urządzeniem alkotest. W wydychanym powietrzu zawartość alkoholu wynosiła ponad dwa promile. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i dowód rejestracyjny rozbitego pojazdu.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które można trafić do więzienia nawet na dwa lata. Spowodowanie zdarzenia najprawdopodobniej rozpatrzone zostanie w kategorii kolizji drogowej, policjanci będą ustalać jakie były wszystkie okoliczności tego zdarzenia, żeby wskazać jego bezpośrednią przyczynę.

To kolejne przykłady skrajnej nieodpowiedzialności na drodze. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość za kierownicą. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

GoscGosc

6 0

Czemu mi go nawet nie szkoda. Dwa lata grozi, śmiech. Znając nasze prawo to pewnie zawiasy i dalej jazda już bez, bo co tam. Tak to działa właśnie póki kogoś nie zabije. Tak to nie ma sprawy. 15:09, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

5 0

Podobno to strażak ochotnik z Gruty. Dziękuję. 23:00, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NemoNemo

0 0

Od wódki rozum krótki.... 08:15, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ktoś Ktoś

0 0

Chłopina zmarła w szpitalu. Trudno ale dobrze że nikomu nic nie zrobił pijak je.... N.. Y 19:47, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone