Zamknij

Motocyklista za jazdę motocyklem po lesie ukarany mandatem

12:10, 08.04.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

O tym, że las to nie miejsce na jazdę pojazdami powinien wiedzieć każdy. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy nie respektują tego przepisu. W Grudziądzu miejscowy leśniczy zatrzymał motocyklistę, który crossowym jednośladem pędził po lesie. Sprawcę wykroczenia „rozliczyli” policjanci, którzy wypisali 31-mężczyźnie surowy mandat.

W piątek (5.04.19) około godz. 13.20 leśniczy Lasu Komunalnego w Grudziądzu zatrzymał motocyklistę, który crossowym jednośladem pędził po lesie. O zdarzeniu leśniczy powiadomił policjantów. Funkcjonariusze z „drogówki” sprawdzili kierowcę i motocykl. 31-letni kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym za jazdę po lesie.

Użytkownicy terenowych motocykli i quadów wykorzystują fakt, iż leśne drogi są nieutwardzone i mało kto z nich korzysta. Zachowanie takie jest niedopuszczalne, kierowcy popełniają wykroczenie za które grozi grzywna. Policjanci i leśniczy przypominają:

By móc legalnie korzystać z drogi leśnej, na wjeździe musi stać wyraźny znak o tym informujący, na przykład mówiący o dojeździe do posesji czy miejscowości. Natomiast z zasady, po leśnych drogach poruszać się nie wolno. Mówi o tym wyraźnie Ustawa o lasach.

Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MaxMax

0 1

Tępić. Nagminne na drodze od Praktikera do Plaży miejskiej i dalej do Plaży dzikiej. 12:46, 08.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone