Zamknij
REKLAMA

Grudziądzcy policjanci doprowadzili do sądu dwóch pseudokibiców

13:52, 05.06.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W trybie przyśpieszonym grudziądzcy policjanci doprowadzili do sądu dwóch pseudokibiców. Pijani mężczyźni podczas meczu żużlowego przeskoczyli przez ogrodzenie i wtargnęli na płytę stadionu.  Chuliganów zatrzymała ochrona, a sprawą zajęli się policjanci. 26 i 28-latni przestępcy zostali już ukarani za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sąd Rejonowy w Grudziądzu wymierzył im grzywnę, zakazał wstępu przez 2 lata na imprezy masowe oraz obciążył kosztami postępowania.

W niedzielę (2.06.19) podczas mieczu żużlowego pomiędzy MR Garden GKM Grudziądz, a Unią Leszno doszło do naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprezach masowych. Po zakończeniu ostatniego biegu na płytę stadionu przy ul. Hallera w Grudziądzu z sektora miejscowych kibiców wbiegło dwóch mężczyzn przeskakując wcześniej przez ogrodzenie. Chuligani zostali zatrzymani przez ochronę i przekazani policjantom.

Okazało się, że zatrzymani to 26 i 28-letni grudziądzanie. Funkcjonariusze doprowadzali chuliganów do komendy. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu – byli pijani. We wtorek (4.06.19) stadionowi przestępcy usłyszeli zarzuty wtargnięcia na płytę stadionu naruszając przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Tego samego dnia w sprawie zapadły wyroki, gdyż pseudokibice w trybie przyśpieszonym zostali doprowadzeni do sądu. Zakaz wstępu na imprezy masowe w kraju  oraz poza nim na mecze kadry narodowej w piłce nożnej przez okres 2 lat, 180 stawek dziennych grzywny (przyjęto, iż jedna stawka jest równoważnikiem 10 zł) oraz obciążenie wydatkami postępowania – to wyroki jaki usłyszeli obydwaj przestępcy. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

hehehehehehe

1 0

Bardzo dobrze, *%#)!& *%#)!& ;d 17:41, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehehehe

2 0

J38AĆ D38ILI! :) 17:42, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA