Zamknij
REKLAMA

Przestępca wpadł w ręce policjanta będącego po służbie

12:15, 22.07.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dwaj mężczyźni zareagowali jak zobaczyli napastnika usiłującego wyrwać torbę z rąk leżącej starszej kobiety. Grudziądzki policjant będący po służbie zatrzymał próbującego uciec przestępcę, a drugi z mężczyzn zajął się poszkodowaną. Zatrzymany 34-latek usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju. Prokurator postanowił o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

W czwartek (18.07.19) wieczorem na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu przestępca przewrócił 85-letnią kobietę i chciał ukraść jej torbę. Starsza Pani jednak mocno trzymała swoją własność bo właśnie tam oprócz zakupów umieściła portmonetkę z pieniędzmi, klucze do mieszkania i telefon.  

Leżącą kobietę i szarpiącego ją opryszka przy ulicy zauważyli dwaj przejeżdżający w pobliżu kierowcy. Świadkowie natychmiast zatrzymali swoje auta i ruszyli na pomoc. Napastnik wystraszył się i zaczął uciekać. Jeden z mężczyzn pobiegł za nim, a drugi zajął się poszkodowaną.

Przestępca z pewnością nie sądził, że goni go policjant. Będący po służbie funkcjonariusz z wydziału kryminalnego szybko zatrzymał i bez problemu obezwładnił sprawcę. O zatrzymaniu powiadomił dyżurnego swojej jednostki. Po chwili przestępcą zajęli się już umundurowani policjanci, którzy umieścili go w policyjnym areszcie. Zatrzymanym okazał się 34-latek, który był pijany.

Przerażona i roztrzęsiona starsza pani nie utraciła swoich rzeczy. Na szczęście w porę z pomocą przyszli jej dwaj mężczyźni. Jeden zrobił to co w pracy wykonuje na co dzień, drugi wykazał się postawą godną naśladowania.

Zatrzymany w piątek (19.07.19) w komendzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Następnego dnia (20.07.19) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Po przesłuchaniu prokurator postanowił, że mężczyzna będzie musiał w ramach dozoru odwiedzać policjantów trzy razy w tygodniu, nie może kontaktować się i zbliżać do pokrzywdzonej oraz opuszczać kraju.

Przestępca może trafić do więzienia nawet na 12 lat. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ob.z g-dzaob.z g-dza

0 0

najgorszy sort złodziei -napad na staruszkę,dziecko czy kobietę-totalny złodziejski szmelc.tacy złodzieje nie dorastają do pięt tym którzy okradają banki,a nawet markety... 17:49, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone