Zamknij
REKLAMA

Grudziądzcy policjanci z grupy SPEED zatrzymali motocyklistę

15:37, 30.07.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Grudziądzcy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali niebezpiecznie poruszającego się motocyklistę. Mężczyzna kierujący jednośladem ignorował znaki, jechał zbyt szybko, a w dodatku nie posiadał prawa jazdy. Policyjna kontrola zakończyła się usunięciem motocykla z drogi. 47–letni sprawca wykroczeń za bezmyślną jazdę odpowie przed sądem.

Wczoraj (29.07.19) grudziądzcy policjanci z grupy „SPEED” patrolowali obwodnice miasta nieoznakowanym radiowozem bmw z videorejestratorem.  Tuż przed godziną 17.00 funkcjonariusze na ul. Jana Pawła II zauważyli motocyklistę, który nierozważnie zdecydował się wyprzedzić jadący przed nim pojazd pomimo zakazu. Kierujący nie tylko zignorował znak pionowy zabraniający wyprzedzania, ale także przejechał przez linię ciągłą krawędziową i wykonał manewr korzystając już z pobocza drogi na które nie powinien wjechać.`

Funkcjonariusze ruszyli za motocyklistą jednak z uwagi na duże natężanie ruchu dopiero po chwili zbliżyli się do jednośladu. Motocyklista z pewnością nie przypuszczał wtedy, że jedzie za nim policyjny radiowóz i dalej ignorował przepisy znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości jazdy motocykla. Policyjny vidorejestrator wskazał, że jednoślad pędził 123 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 70 km/h. Niebezpieczną jazdę przerwali natychmiast policjanci zatrzymując pojazd do kontroli.

Okazało się, że jednośladem kierował 47-letni grudziądzanin. Mężczyzna nie posiadł prawa jazdy, gdyż dokument został mu wcześniej już zatrzymany. W takim przypadku zgodnie z obowiązującym prawem pojazd zostaje odholowany z drogi na koszt właściciela, dlatego policjanci wydali dyspozycję usunięcia motocykla na parking. Sprawca wykroczeń nie posiadał także przy sobie dokumentów od pojazdu, które są wymagane w sytuacji, gdy motocykl jest zarejestrowany w innym kraju niż Polska.

Policjanci w tej sprawie zadecydowali, że nie będą stosować postępowania mandatowego. W celu zastosowania surowszej kary funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie mężczyzny przez sąd, który może jednocześnie zastosować wobec lekceważącego prawo sprawcy wykroczeń zakaz prowadzenia pojazdów.

 

REKLAMA
(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone