Zamknij
REKLAMA

Dwaj nieletni dokonali rozboju, a później kradzieży

12:19, 05.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Grudziądzcy policjanci zatrzymali dwóch 16-latków i 14-latka, którzy najpierw dokonali rozboju, a później kradzieży. Zaatakowany mężczyzna został zmuszony do wydania saszetki, poszkodowanej kobiecie sprawca wyrwał z rąk torebkę. Dwaj zatrzymani 16-latkowie trafili do Policyjnej Izby Dziecka w Bydgoszczy, a 14-latka przekazano pod opiekę matki. Wkrótce młodocianymi przestępcami zajmie się Wydziału Rodzinny i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Grudziądzu.

W piątek (2.08.19) po godz. 8.00 na ul. Chełmińskiej w Grudziądzu młody chłopak wyrwał z rąk kobiety torebkę z dokumentami, pieniędzmi, kluczami od mieszkania i telefonem. Sprawca uciekł w towarzystwie innego chłopaka. Pokrzywdzona 68-latka o zdarzeniu osobiście powiadomiła policję udając się do pobliskiej komendy. Na poszukiwanie sprawcy i jego kolegi ruszyli policjanci. Informacja o tym jak wyglądali młodzi chłopacy trafiła do wszystkich pracujących w tym czasie funkcjonariuszy. Na pokładzie jednego z policyjnych pojazdów znalazła się też poszkodowana. Po kilku minutach na jednej z pobliskich ulic Pani rozpoznała młodocianego przestępcę. Chłopak na widok radiowozu zaczął uciekać, a w pogoń za nim pobiegł jeden z funkcjonariuszy, który szybko zatrzymał złodzieja. Chwilę później w ręce innych policjantów wpadł kompan złodzieja. Zatrzymanymi okazali się dwaj 16-latkowie, którzy byli poszukiwani, bo uciekli z ośrodka wychowawczego. Skradzione rzeczy w części zostały odzyskane.

Jak się później okazało to nie wszystkie „grzechy” młodych ludzi. W piątek (2.08.19) po godzinie 6.00 jeden spośród trzech sprawców zaatakował idącego mężczyznę.  Napastnik uderzył poszkodowanego i zażądał wydania pieniędzy i saszetki. 26-mężczyzna obawiając się o swoje życie i zdrowie oddał swoją własność, w której miał dokumenty i klucze od mieszkania.

Policjanci pracujący w tej sprawie po zatrzymaniu dwóch nieletnich do kradzieży torebki od razu powiązali fakty, że to ci sami sprawcy dokonali rozboju. Śledczy ustalili, że z dwójką 16-latków działał 14-latek. Nieletni został zatrzymany.

Dwaj 16-latkowie zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Bydgoszczy, 14-latek został przekazany pod opiekę matki.

Policjanci po skompletowaniu materiału dowodowego przekażą obydwie sprawy do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Grudziądzu z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania wobec całej trójki młodocianych przestępców. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

XyzXyz

3 0

Wydali matce. Do du..y bym nakopał aż by do chałupy na kolanach wracał. Pie..enie się. Przepraszam za wyrażenie. Dobrze jakby nauczkę dostali podczas takiej napaści, aż by prosili o łaskę. Krótko i na temat. 22:42, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone