Zamknij

Wyrzucił odpady budowlane i przy okazji trafił do aresztu

14:10, 12.09.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z rewiru I dzielnicowych w Grudziądzu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 49-latek trafił w ręce policjantów w skutek podjętych czynności do zgłoszenia o dzikim wysypisku śmieciu, jakie pojawiło się na KMZB. Sprawca trafił do więzienia. Policjanci w sprawie wyrzucenia odpadów skierują wniosek o ukaranie mężczyzny przez sąd za zanieczyszczenie miejsca publicznego.

Kilka dni temu (4.09.19) koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyjął zgłoszenie o dzikim wysypisku śmieci. Nieznany sprawca przy ul. Klonowej w Grudziądzu wyrzucił odpady budowlane. Sprawą zajął się dzielnicowy z rewiru I grudziądzkiej komendy. Policjant udał się we wskazane miejsce, gdzie wśród odpadów odnalazł opakowania od materiałów budowlanych, na których znajdowały się informacje o sprzedawcy towaru. Dzięki tym wiadomościom pracujący w sprawie policjant ustalił odbiorcę towaru, którym okazała się firma remontowo-budowlana z Grudziądza. Funkcjonariusz we wtorek (10.09.19) odwiedził szefa firmy, a ten wskazał na osobę, która miała dostarczyć odpady do utylizacji. Obecny na miejscu mężczyzna podejrzewany o wyrzucenie odpadów został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 49-latek jest poszukiwany listem gończym i do ustalenia miejsca pobytu. Sprawca zaśmiecania został zatrzymany, gdyż zgodnie z dyspozycją z listu gończego trafił na 14 dni tymczasowo do aresztu.

Policjanci zobowiązali właściciela firmy budowlanej do uprzątnięcia składowiska. W tej sprawie funkcjonariusze sporządzą wniosek o ukaranie 49-letniego bałaganiarza.

Do tej pory funkcjonariusze z Grudziądza na KMZB przyjęli 49 zgłoszeń w kategorii „dzikie wysypisko śmieci”. W 32 przypadkach policjanci doprowadzili już do usunięcia nieczystości i odpadów. Niektórzy sprawcy zostali ustaleni i ukarani. W pozostałych przypadkach mundurowi nadal pracują, żeby wyeliminować zgłoszone zagrożenie. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GośćGość

0 0

No spier..ny łeb. Inaczej takiego takiego nazwać nie można. Niech siedzi. Byle jak najdłużej, strata dla społeczeństwa to żadna. 20:08, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone