Zamknij

Ogólnopolska akcja - Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

12:25, 13.09.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (12.09.19) funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” realizowali zadania w ramach ogólnokrajowych działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” to nazwa cyklicznej akcji prowadzonej przez policjantów. Funkcjonariusze w szczególności ujawniali niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych na przejściach i w ich obrębie. Mundurowi zwracali też uwagę, czy kierowcy przestrzegają praw rowerzystów. Policjanci reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Funkcjonariusze patrolowali ulice, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji. Celem akcji było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Uczestnicy ruchu z grupy „NURD” w kontakcie z pojazdem odnoszą większe obrażenia, niż np. osoba którą chroni karoseria pojazdu, dlatego ich bezpieczeństwo objęto szczególną troską.

W wczorajszej (12.09.19) ogólnokrajowej akcji trwającej od godz. 6.00 do 22.00 wzięło udział 20 funkcjonariuszy ruchu drogowego z grudziądzkiej jednostki, których wspomagało 4 policjantów z OPP w Bydgoszczy. W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze ze Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej. Wspólne służby powodują, że na drogi wyjeżdża więcej patroli. W realizacji zadań pomagał policjantom monitoring mobilny straży miejskiej. Specjalny pojazd z kamerami został wykorzystany tym razem do ujawniania wykroczeń popełnianych przez kierowców.

Efektem działań było ujawnienie 17 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych. Najpoważniejsze przewinienia to wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. W większości wykroczeń sprawcy zostali ukarani mandatami. Podczas działań nie odnotowano żadnego zdarzenia z uczestnikiem ruchu z grupy NURD. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone