Zamknij
REKLAMA

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

11:48, 18.11.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

17 listopada 2019 roku przypadał Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym dniu policjanci z grudziądzkiej drogówki przy każdej kontroli drogowej rozdawali specjalnie przygotowane ulotki informacyjne.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road  Traffic Victims). Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, w tym roku przypadał na dzień 19 listopada. W tym dniu policjanci z grudziądzkiej drogówki przy każdej kontroli drogowej rozdawali specjalnie przygotowane ulotki informacyjne. Stróże prawa przygotowali również prezentację multimedialną, która w porozumieniu z dyrekcją grudziądzkiego kina Helios była wyświetlana w tym dniu przed każdym seansem. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Korzystając z drogi, niezależnie od tego, czy kierujemy pojazdem, czy też jesteśmy pieszymi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, podjętych decyzji, koncentracji, zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a co za tym idzie zdrowie i życie człowieka.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA