Zamknij
REKLAMA

Dwóch mieszkańców Grudziądza złamało zakaz sądowy kierowania pojazdem

10:34, 27.05.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Kolejnych dwóch mieszkańców Grudziądza odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego pomimo orzeczonego zakazu. Jeden z nich posiada już dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25.05) tuż po północy na ul. Kwiatowej w Grudziądzu, policjanci grudziądzkiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi - 43 letniego mieszkańca Grudziądza. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd. Zakaz został mu orzeczony za wcześniejsze kierowanie pojazdami bez wymaganych uprawnień. Pojazd zgodnie z obowiązującymi przepisami zabezpieczono na parkingu.

Natomiast w dniu wczorajszym (26.05) dzielnicowi rewiru I grudziądzkiej komendy, na ul. Lipowej w Grudziądzu zatrzymali do kontroli drogowej 30 letniego mieszkańca Grudziądza, który kierował skodą fabią. Mężczyzna oświadczył mundurowym, że nie posiada prawa jazdy. W czasie sprawdzenia kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd.

W tej sytuacji, za złamanie zakazu sądowego, obojgu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto pamiętać, że czyn z art. 244 kk jest przestępstwem bezskutkowym - formalnym. Nie należy do przestępstw przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, tylko przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Za złamanie decyzji sądu sprawcy tego rodzaju przestępstwa, grozić może kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Od początku tego roku grudziądzcy śledczy prowadzili blisko 30 spraw, w związku z łamaniem zakazu sądowego.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA