Zamknij
REKLAMA

Działania policji w Grudziądzu pod nazwą "Prędkość"

15:38, 05.06.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (4.06) w godzinach 6:00 – 22:00 grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w obszarach zabudowanych i na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na możliwość zaistnienia wypadku drogowego oraz ich skutków. Dlatego wczoraj (4.06) grudziądzcy policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Miały one charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a przede wszystkim osoby, które dopuściły się rażących przekroczeń prędkości, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W działaniach brało udział 17 policjantów oraz 1 funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi pełnili służbę statycznie, dynamicznie w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, a także na motocyklach. To Ci ostatni tylko w przeciągu 20 minut w miejscowości Szembruk zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Jednym z nich okazał się kierujący samochodem Ford – 27 letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, a już po 20 minutach również kierujący fordem 22 letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Obojgu z nich mundurowi odebrali prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli mandaty i punkty karne.

Ogółem podczas trwania działań policjanci skontrolowali 120 kierujących, ujawniając 109 wykroczeń. Ponadto zatrzymano 3 uprawnienia do kierowania pojazdami oraz 3 dowody rejestracyjne.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali ograniczeń prędkości, a także zmniejszali ją w miejscach, gdzie wymaga tego zdrowy rozsądek tj. w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów czy skrzyżowaniach.

UWAGA!

Bezpieczna prędkość to ta, kiedy stosujemy się do ograniczeń prędkości, a przede wszystkim dostosowana do warunków ruchu. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

taki sobietaki sobie

0 0

niezle.....120 kontroli , 109 wykroczeń 18:52, 07.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA