Zamknij

Podkarpackie: wypadek autobusu na A4 – sześć osób nie żyje

11:56, 06.03.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Sześć osób nie żyje, a 30 zostało rannych.

W szpitalu w Przemyślu zmarła szósta ofiara wypadku ukraińskiego autokaru, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce k. Jarosławia (Podkarpackie) - poinformował PAP rzecznik przemyskiego pogotowia ratunkowego Marek Janowski.

Dyżurny z podkarpackiej GDDKiA poinformował PAP, że autobus jechał w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą.

"Uderzył w osłonę energochłonną, która jest na końcu pasa zjazdowego na MOP (miejsce obsługi podróżnych - PAP), a później w bariery i przewrócił się do rowu za tymi barierami" - mówił.

Jak zaznaczył rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja "w akcji ratowniczej uczestniczy 30 zastępów straży pożarnej; blisko 100 strażaków".

"Zadysponowano także dwa śmigłowce; jeden z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugi z wojska. Transportowano nimi ciężej poszkodowanych" - powiedział PAP Betleja.

Ranni - jak wyjaśnił rzecznik stacji pogotowia ratunkowego w Przemyślu Marek Janowski - zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej Małej oraz szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie. Janowski dodał, że "na miejscu wypadku pracowało 19 zespołów ratownictwa medycznego".

Uczestnicy wypadku, którzy nie odnieśli, obrażeń trafili do miejscowej szkoły.

Aktualnie trwa akcja wyciągania autokaru, który wpadł do rowu. W konsekwencji wypadku zablokowany jest ruch na autostradzie A4.(PAP)

Autor: Alfred Kyc, Natalia Kamińska

kyc/ nmk/ sp/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%