Zamknij
REKLAMA

Nocna akcja ITD na A1 w pobliżu węzła autostradowego Grudziądz

14:46, 26.05.2021 | gitd.gov.pl
Skomentuj
REKLAMA

Blisko 200 kierowców ciężarówek skontrolowali w trakcie nocnych działań na autostradzie A1 bydgoscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Weryfikowali prawidłowość rejestrowania czasu pracy kierowców. Były przypadki używania cudzych kart i stosowania niedozwolonych magnesów.

Wzmożone kontrole prowadzono były z piątku na sobotę (21/22 maja) na autostradzie A1 w pobliżu Grudziądza. Inspektorzy sprawdzali, czy kierowcy ciężarówek przestrzegają norm czasu pracy i prawidłowo go rejestrują. W sześciu przypadkach ujawniono nieprawidłowości dotyczące prowadzenia pojazdu bez umieszczonej w tachografie wykresówki lub karty cyfrowej, a także jazdy na magnesie. W jednym przypadku właściciel firmy transportowej, po wykorzystaniu swojego czasu prowadzenia pojazdu, używał karty cyfrowej kolegi, chcąc w ten sposób spędzić za kierownicą 40-tonowego zestawu więcej czasu niż pozwalają przepisy. Inny skontrolowany szofer, wyłączył swój tachograf przyczepiając do impulsatora skrzyni biegów magnes. Ujawniono także modyfikację w instalacji elektrycznej pojazdu, która pozwalała kierowcy wyłączać tachograf w czasie jazdy. W tym przypadku ciężarówka została skierowana do serwisu tachografów, gdzie urządzenie zostało zdemontowane i zabezpieczone jako materiał dowodowy. Wobec przewoźników, w pojazdach których wykryto nieprawidłowości, zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone wysokimi karami finansowymi. Kierowców ukarano mandatami karnymi. 

(gitd.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MMMM

0 0

Plusy i minusy. Wiadomo. Chwile czasu stracisz. Ale żeby nie to, to te yebane dziad transy by cię zajechały i Janusze transportu. Do godziny czasu pracy czy raczej parę minut się zdarzy, czy jazdy, po prostu życie. Różne przypadki, ale jazda na kartach czy nagminne łamanie to dziad- transowo nic więcej i głupota. 23:13, 27.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%