Zamknij
REKLAMA

Wodociągi w Grudziądzu przypominają o zabezpieczeniu przyłączy

20:47, 15.11.2018 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Choć zima długo do nas nie przychodzi to warto przygotować się na niespodziewane mrozy i zabezpieczyć przyłącza wody, żeby rury nie zamarzły. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo zamarzania rur powinniśmy największy nacisk położyć na zabezpieczenie instalacji. Najbardziej w okresie zimowym zagrożone są fragmenty instalacji na zewnątrz budynku: tzw. instalacja ogrodowa, przyłącze wodociągowe oraz kanalizacja ściekowa i deszczowa.

Pamiętajmy także o  zabezpieczeniu wodomierzy. Te na zewnątrz, w studzienkach, można ocieplić wełną mineralną lub innym materiałem izolacyjnym. Podobnie należy zadbać o wodomierze w zamkniętych nieogrzewanych pomieszczeniach. Wymiana uszkodzonego wodomierza kosztuje co najmniej 60 zł.

Listopad to już ostatni miesiąc na wykonanie stosownych prac. Dlatego  grudziądzkie wodociągi przypominają swoim klientom o konieczności:

- odpowiedniego zabezpieczenia zewnętrznych i wewnętrznych instalacji przed zamarznięciem, głównie w pomieszczeniach nie ogrzewanych wraz z wykonaniem izolacji cieplnej na przyłączach wody oraz wodomierzach, w sposób umożliwiający dokonanie odczytów wskazań wodomierzy;
- dokonania odwodnienia i oczyszczenia studzienek wodomierzowych oraz zaizolowania ich pokryw;
- zabezpieczenia przed mrozem punktów czerpalnych zlokalizowanych na zewnątrz posesji;

Wbrew pozorom problem zamarzania wody w rurach dotyczy nie tylko domków letniskowych, które w okresie zimowym najczęściej są niezamieszkałe czy nieogrzewanych piwnic, poddaszy, przydomowych warsztatów i garaży. Zdarza się, że rury zamarzną nawet w całorocznym budynku mieszkalnym. Wystarczy awaria sieci elektrycznej, sieci ciepłowniczej lub naszego indywidualnego systemu centralnego ogrzewania, podczas naszej kilkugodzinnej nieobecności w domu.

 

 

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%