Zamknij
REKLAMA

Gmina Grudziądz szczepi dziewczynki przeciwko HPV

14:41, 24.04.2018 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

W ramach realizacji Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV Gmina Grudziądz zaprasza na bezpłatne szczepienia ochronne. Z programu mogą skorzystać dziewczynki z rocznika 2006 zamieszkujące tereny Gminy Grudziądz.

Realizatorem programu jest Zakład Opieki Zdrowotnej Gminy Grudziądz. Bezpłatne szczepienia promuje hasło: "Dojrzałe decyzje mogą uchronić młode życie przed rakiem szyjki macicy". Jest to już kolejna edycja szczepień, której koszt zostaje w całości pokryty przez Gminę Grudziądz. 

Minister zdrowia oraz polskie i światowe towarzystwa medyczne, w tym Światowa Organizacja Zdrowia rekomendują ww. program dlatego też podjęto decyzję o jego realizacji.

Bezpieczeństwo i skuteczność stosowanej szczepionki były poddane ocenie podczas wieloletnich badań klinicznych. Szczepionka nie zawiera żywego materiału biologicznego więc nie może sama doprowadzić do zakażenia. Natomiast pomaga układowi odpornościowemu rozpoznać i zniszczyć wirus, zanim dojdzie do pełnej infekcji oraz prowadzi do powstania pamięci immunologicznej zapobiegając rozwojowi objawów po zakażeniu.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 56/46 555 27

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KubaKuba

6 2

Dobra akcja! Szczepienie jest dość drogie, więc warto korzystać z tej refundacji. 09:03, 26.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%