Zamknij

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu otrzyma 2,4mln

12:46, 08.08.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

O godzinie 10.30 w dniu dzisiejszym (8.08) Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Marek Nowak poinformował o zakupie wysokiej klasy urządzenia diagnostycznego gammakamera z tomografem komputerowym. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia, które ogłosiło konkurs Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Ministerstwo planuje kupić aż 12 takich urządzeń, a jedno z nich będzie zainstalowane w Grudziądzu. Dyrektor Nowak poinformował również, że w latach 2014-2018 Ministerstwo Zdrowia dofinansowało zakupy sprzętu na kwotę ponad 15mln zł.

Jest to dowód, że szpital w Grudziądzu jest potrzebny pacjentom w regionie i dostrzega to również Ministerstwo Zdrowia. - mówi dyrektor szpitala

Grudziądzka lecznica wystartowała w konkursie . W ramach jednego z zadań można było ubiegać się o wsparcie na doposażenie zakładów medycyny nuklearnej.

W ostatnim czasie borykaliśmy się z częstymi awariami naszego dotychczasowego urządzenia w Zakładzie Medycyny Nuklearnej. Potrzebowaliśmy nowej gammykamery służącej do m. in. szybkiego diagnozowania chorób nowotworowych - mówi Jarosław Boryń, zastępca do spraw technicznych dyrektora Szpitala.

Mieszkańcy Grudziądza nie doceniają tego, że mają taki szpital u siebie. Wielu pacjentów przyjeżdża do Grudziądza na badania i leczenie z takich miast jak Bydgoszcz, Warszawa czy Gdańsk. Nowy sprzęt będzie miał zastosowanie w onkologii, ortopedii, urologii. Dla pełnego wyposażenia brakuje nam jeszcze urządzenia diagnostycznego PET (pozytonowa tomografia emisyjna połączona z tomografią komputerową), która pozwala na wykonanie szybko, bezboleśnie i bezpiecznie dokładnego badania całego ciała pacjenta. - mówi Kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej dr n. med. Stanisław Pilecki - specjalista medycyny nuklearnej

Nowe urządzenie zostanie zainstalowane w Zakładzie Medycyny Nuklearnej na przełomie października i listopada.

[ZT]71327[/ZT]

 

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone