Zamknij
REKLAMA

Oświetlenie ogrodowe LED, co wybrać dla swojego ogrodu?

11:17, 31.05.2022 | .
Skomentuj

Coraz więcej osób decyduje się na to, żeby oświetlić swój ogród. Nawet kilka lamp potrafi sprawić, że po zmroku nabiera on zupełnie innego charakteru. Poza tym oświetlenie ogrodu nie tylko bardzo ładnie wygląda, ale również jest praktyczne.

Idealnym rozwiązaniem na zewnątrz są oprawy LED. Nie dość, że mogą dawać światło w różnych kolorach, to jeszcze są energooszczędne i przy odpowiedniej klasie szczelności są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jakie oświetlenie ogrodowe LED warto wybrać do swojego ogrodu?

Wybór jest ogromny

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym oświetleniem do ogrodu były tradycyjne lampy, wieszane na elewację oraz niewielkie lampki solarne, które ze względu na brak konieczności podłączania do sieci z łatwością można umieścić w każdym miejscu. Ponieważ od kilku lat oferta producentów jest o wiele szersza, od jakiegoś czasu w naszych ogrodach coraz częściej pojawiają się też świecące kostki brukowe, naświetlacze oraz duże lampy parkowe. Dzięki nim można elegancko oświetlić podjazd, wejście do garażu czy też ścieżki.

Od kilku sezonów producenci oświetlenia LED mają w swojej ofercie także girlandy. Sznury świetlne z dużą ilością żarówek, które mogą być mniej lub bardziej dekoracyjne, stały się w ostatnim czasie bardzo na topie. Wszystko ze względu na to, że dają naprawdę wyjątkowy klimat, a ich montaż zajmuje dosłownie kilka minut. Można spotkać je w ogrodach popularnych instagramerek, gdzie na pewno warto sięgnąć po inspiracje.

Na co warto się zdecydować?

Oświetlenie ogrodowe LED to bez wątpienia najlepszy wybór jeśli chodzi o klimatyczne oświetlenie wjazdu czy też pobliskich nasadzeń. Ponieważ oferta jest bardzo szeroka, każdy powinien znaleźć oprawy odpowiednie do swojego ogrodu, które będą dobrze wyglądać nie tylko po zmroku, ale również w dzień.

To na jakie oświetlenie się zdecydować powinno zależeć od gustu właściciela posesji i tego, gdzie konkretnie ma być zamontowane. Dla przykładu, przy wjeździe najlepiej sprawdzi się kostka brukowa LED, która może świecić na różne kolory i jest sprzedawana w różnych rozmiarach, a także wyższe lampy ogrodowe stojące.

Do oświetlenia samego wejścia do domu czy też garażu idealnie sprawdzą się lampy zewnętrzne sufitowe. Zwłaszcza, jeśli mają możliwość regulowania kąta nachylenia światła. Dobrym wyborem będą tu też naświetlacze. Co prawda nie są one tak eleganckie, natomiast dzięki bardzo wysokiej mocy zapewniają świetną widoczność.

Chcąc oświetlić w ogrodzie ścieżki, warto pomyśleć o zakupie lamp stojących i to najlepiej w różnej wysokości. W ten sposób można stworzyć bardzo ciekawą kompozycję. Jeśli w ogrodzie nie ma możliwości pociągnięcia zasilania, jak najbardziej można znaleźć tego typu lampy zasilane baterią solarną.

Tworząc w ogrodzie kącik do grillowania i odpoczynku, na pewno nie może zabraknąć w nim girlandy. Dopełnieniem tego typu oświetlenia mogą być solarne lampiony, które dają równie klimatyczny efekt.

Więcej Oświetlenia LED znajdziesz na stronie ELED.pl - Oświetlenie LED na miarę Twoich potrzeb

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%