Zamknij
REKLAMA

Książki o kosmosie dla dzieci i dorosłych - jakie tytuły warto przeczytać?

12.56, 30.08.2022 .
Skomentuj

Kosmos to dla ludzi olbrzymia, bezkresna zagadka. Chociaż stale odkrywamy jego kolejne tajemnice, jednak nieskończoność jego przestrzeni powoduje niekończące się pytania. Czy jest życie na innych planetach? Czy można dotrzeć do końca wszechświata? Na te i inne pytania nauka szuka odpowiedzi. Być może przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy z kosmosu czytać jak z otwartej księgi.

Odlotowe wyprawy w kosmos

Od dziecka marzymy o podróżach. Podróże bliskie i dalekie wydają się fascynujące, jednak gdyby tak móc wybrać się w kosmos? Dzięki atlasom i encyklopedii ukazującym to, jak wygląda znany nam obecnie wszechświat, młodzi odkrywcy mogą poszerzyć swoją wiedzę i rozbudzić w sobie duszę naukowca. Książki o kosmosie są wstępem do międzygalaktycznej przygody. Gwiazdy i planety. Mała encyklopedia ilustrowana jest doskonałym wprowadzeniem do ogólnej tematyki związanej z przestrzenią kosmiczną. Bogato ilustrowany atlas zapozna czytelnika z podstawowymi pojęciami, pokaże różnice między gwiazdami, plakatami a innymi obiektami kosmicznymi. Czytelnik dowie się z tej książki o niezwykłych i przełomowych odkryciach, które zmieniły nasze postrzeganie kosmosu.

Przemysław Rudź w książce Kosmos. Jak to działa podjął próbę wyjaśnienia mechanizmów rządzących kosmosem: ruch planet, rozwój gwiazd i inne kosmiczne zdarzenia otworzą przed czytelnikiem przestrzeń pełną niezwykłych zjawisk. Dla tych, którzy lubią błysnąć w towarzystwie nietypowymi informacjami, Alice Harman napisała książkę Kosmos jest super! 101 faktów, o których trzeba wiedzieć. Łatwym w odbiorze i prostym językiem wyjaśnia w niej skomplikowane zagadnienia, podaje interesujące ciekawostki oraz tłumaczy prawa rządzące wszechświatem zgodnie z obecnym stanem wiedzy.

Kosmiczna wyprawa dla wszystkich pokoleń

Miłość do odkrywania wszechświata nie mija z wiekiem. Można stale poszerzać swoją wiedzę, a że kosmos pociąga z jednakowa siła młodych i starszych, może być to przygoda dla całej rodziny. Misje NASA. Atlas kosmiczny autorstwa Roberta Szaja i Przemysława Rudzia to przegląd zdobyczy nauki ostatnich dekad. NASA, międzynarodowa agencja kosmiczna stale eksploruje przestrzeń kosmiczną, starając się udzielić odpowiedzi na najtrudniejsze pytania stawiane przez naukę.

Dotychczasową wiedzą o kosmosie w pigułce dostępna jest w Encyklopedii kosmosu Pawła Zalewskiego. Wyczerpujące opisy poparte wieloma inspirującymi ilustracjami pozwolą na poszerzenie swojej wiedzy. Jednak kosmos, tak jak i ziemia, ma swoją historię. Kiedyś powstał, ewoluował, rozwijał się. Jest to ciągły proces, który zmierza w określonym, nieznanym nam jeszcze kierunku. Czy kiedykolwiek odkryjemy jego historię i poznamy przyszłość? Kwantowy kosmos. Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum to zgrabnie podjęta próba przybliżenia historii wszechświata, której podjął się Claus Kiefer.

Przełomowych odkryć dokonują zapaleńcy, których życie kręci się wokół kosmosu. Może pod wpływem interesującej lektury wprowadzającej między gwiazdy i planety właśnie jesteśmy świadkami powstawania nowych inspiracji i tworzenia się kolejnego pokolenia kosmicznych odkrywców? Na początku trzeba zasiać ziarno, aby później móc cieszyć się z plonów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%