Zamknij

Piłka nożna - zatrważający spadek oglądalności

13:37, 26.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:37, 26.09.2022

Piłka nożna to niezaprzeczalnie największy sport na świecie. Potężna popularność w wielu krajach czyni go niesamowicie zasięgowym sportem, a co za tym idzie, jest niezwykle atrakcyjny dla reklamodawców i mediów. Statystyki wskazują, że zainteresowanych tą dyscypliną sportową jest aż 40% osób badanych, pozostawiając resztę sportów daleko w tyle. Przepełnione trybuny, rzesze fanów i wzrost followersów to tylko kilka ze skutków, jakie przynosi ten niesamowicie uwielbiany sport. Piłka nożna i wszelkie eventy z nim związane są stale udoskonalane, ale czy wszystko idzie zgodnie z planem? 

Początek kłopotów 

Idealna bańka piłki nożnej w pewnym momencie pękła, a oglądalność zaczęła drastycznie spadać. Coraz mniejsza oglądalność zaczęła prześladować ten uwielbiany przez wszystkich sport. Według statystyk w meczu otwarcia Euro 2020 oglądalność spadła, aż o 45 procent w porównaniu do inauguracyjnego spotkania Euro 2016. 

Pandemia przyczyną problemów 

Spadek oglądalności został zauważony podczas trwającej niedawno pandemii. Za najważniejszy powód uznano chęć do innego spędzania czasu wolnego przez ludzi. Niewątpliwie pandemia i towarzyszące jej restrykcje wzbudziły potrzebę robienia czegoś więcej, niż siedzenie przed ekranami. Spadek widzów można było zauważyć zarówno w statystykach telewizji, jak i w internecie - ogólnodostępne transmisje na YouTube nie cieszyły się wówczas zbyt dużym zainteresowaniem. 

Powodem odejścia kibiców od tego sportu niewątpliwie była pandemia, obnażyła ona bowiem niewygodne aspekty piłki nożnej i całej otoczki wokół niej. Jednym z nich był fakt, że sport ten owiany był rosnącą komercjalizacją, a co za tym idzie, bogacili się wyłącznie najbogatsi. Równie istotny był fakt, że mecze stały się po prostu nudne dla odbiorcy - wciąż wygrywały te same drużyny. Kolejnym powodem odejścia kibiców od ich ulubionych drużyn była świadomość, że nie są oni niezbędni dla drużyny. Po wprowadzeniu restrykcji i ograniczeniu udziału kibiców w widowiskach sportowych zrozumieli oni, że piłkarze zagrają niezależnie od ich udziału. To dodatkowo pogłębiło przepaść między kibicami i ich ulubionymi drużynami. Zatem coraz mniej ciekawe wydarzenia, prowadziły do tego, że ludzie, którzy kiedyś nie wyobrażali sobie weekendu bez zobaczenia meczu, w tych okolicznościach dużo chętniej sięgali po pada i grali na konsoli. Najmniej zaciekawieni okazywali się być najmłodsi kibice. 

Czy piłka nożna straci na popularności? 

Wielu może się zaskoczyć, ale nie! Wraz z końcem pandemii, powrotem do normalnych rozgrywek i trybun wypełnionych kibicami piłka nożna wraca do łask. Pokazuje to dobitnie ostatni rekord oglądalności podczas Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej. Mistrzostwa zgromadziły aż 365 milionów widzów przed ekranami. Finał mistrzostw zgromadził na trybunach ponad 87 tysięcy osób, a to więcej niż dotychczasowy rekord na meczu mężczyzn na Mistrzostwach Europy w 1964. 

To zdecydowanie nie koniec ery piłki nożnej, lecz w świetle ostatnich wydarzeń, osoby odpowiedzialne za te widowiska sportowe muszą zdecydowanie zadbać o komfort i zadowolenie swoich widzów. Sytuacja ta dobitnie pokazała to, że w tej dyscyplinie sportowej równie ważni co piłkarze są sami kibice. 

Interesujesz się sportem? Sprawdź najświeższe wiadomości sportowe. Zakłady obstawiaj jedynie u legalnych bukmacherów takich jak BETFAN sp z. o. o. W Polsce mogą działać jedynie podmioty z licencją Ministra Finansów. Granie u nielegalnych bukmacherów jest nielegalne, a sam hazard wiąże się z ryzykiem.   

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%