Zamknij
REKLAMA

Co to są przydomowe oczyszczalnie ścieków?

13.46, 28.09.2022 . Aktualizacja: 13.46, 28.09.2022
Skomentuj

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to urządzenia, które wykorzystują warstwy piasku, żwiru, piasku polipropylenowego i mediów polipropylenowych. Warstwy te wykazują specyficzne cechy, takie jak wysoka przepuszczalność i wysoka zdolność filtracji. Warstwy tworzą kształt litery H po złożeniu razem; pozwala to na lepszą filtrację i usuwanie bakterii. Oczyszczona woda jest przechowywana w zbiorniku nad warstwami, zanim zostanie bezpiecznie odprowadzona poza dom. Te oczyszczalnie są zwykle samowystarczalne i zlokalizowane blisko domu, aby zmniejszyć odległość, jaką musi pokonać uzdatniona woda.

Tam, gdzie nie ma kanalizacji, wskazane jest wybudowanie własnej oczyszczalni ścieków, która umożliwi zagospodarować ścieki w sposób przyjazny dla środowiska. Jest kilka rodzajów przydomowych systemów oczyszczania ścieków. Mogą to być nowoczesne oczyszczalnie ścieków biologiczne, drenażowe, tunelowe czy też lokalne dostępne na stronie ekodre.pl.

Inwestycja przydomowej oczyszczalni może się zwrócić już po kilku latach eksploatacji. W wielu przypadkach wystarczy raz na rok usunąć niewielką ilość osadu nadmiernego, który osadza się w ściekach. 

Systemy oczyszczania biologicznego zajmują niewielką powierzchnię i instaluje się je niezależnie od poziomu wód gruntowych lub rodzaju gleby w miejscu instalacji.

Ekologiczna oczyszczalnia ma wpływ na zwiększenie wydajności systemu i poprawę zdolności filtracji ścieków poprzez budowę specjalnych tuneli rozsączających. Jest to tańsze rozwiązanie w porównaniu do instalacji z drenażem. Po oczyszczeniu ścieki odprowadzane są bezpośrednio do gruntu. Tunel ma dużą pojemność, co pozwala na zebranie nawet do 300 litrów ścieków. Warto poznać markę Ekodren, która produkuje przydomowe oczyszczalnie ścieków i zapoznać się z ich ofertą dostępną na stronie ekodren.pl. Firma Produkuje, sprzedaje, a także montuje profesjonalne oraz nowoczesne przydomowe oczyszczalnie ścieków od renomowanych producentów.

Jakie są zalety przydomowej oczyszczalni ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków od Ekodren to przede wszystkim oszczędność. Oczyszczalnie ścieków są droższe w budowie od szamb zamkniętych, ale koszty ich eksploatacji są znacznie niższe. Osad nadmierny z przydomowych oczyszczalni ścieków usuwany jest rzadko- raz na 6 miesięcy, a w przypadku szamba jest to co miesiąc lub też półtora.

To również Ekologia. Koncepcja przydomowych oczyszczalni ścieków zakłada, że woda pobrana z oczyszczalni powinna wrócić na miejsce. Zanieczyszczenia są usuwane przez naturalne procesy biodegradacji.

Oczyszczalnie to także wygoda. Dobrze dobrane, a także sprawnie działające oczyszczalnie sprawiają, że problem ścieków na miejscu odchodzi w zapomnienie. Minimalna konserwacja tego typu oczyszczalni to też zaleta.

Warto zaznaczyć, że oczyszczalnia biologiczna zajmuje niewiele miejsca, nie ma dla niej znaczenia rodzaj gruntu. Dodatkowo oczyszczoną w ten sposób wodę można wykorzystywać na przykład do podlewania ogrodów, a także odprowadzać do studni chłonnej, oczka wodnego itp

Sprawdź oczyszczalnie tunelowe - https://ekodren.pl/k/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/tunelowe/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%