Zamknij
REKLAMA

Przykłady maszyn budowlanych – koparki i spycharki

19:09, 06.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj Fot. Materiały partnera

Maszyny budowlane to urządzenia wykorzystywane w budownictwie. Ze względu na pełnioną funkcję, wyróżnia się m.in. osprzęt do prac ziemnych, wykończeniowych, drogowych, palowych i przeróbki kruszyw. Ponad to, bardzo popularne są również maszyny do hydromechanizacji czyli urządzenia takie jak pogłębiarki i maszyny wiertnicze.

Koparka i ładowarka

Koparka to maszyna do prac ziemnych, używana do oddzielania urobku od gruntu. Przy jej pomocy przenosi się określone partie materiału na składowisko, albo pojazdy transportowe. Podobną rolę pełni również ładowarka. Zarówno w przypadku koparki, jak i ładowarki wyróżnia się dwa rodzaje osprzętu: kołowy i gąsienicowy. W kamieniołomach najczęściej używa się ładowarki gąsienicowej. Ze względu na umiejscowienie łyżki wyróżnia się ładowarki czołowe i obrotowe. Dodatkowym wyposażeniem maszyn mogą być haki, chwytaki i zbiorniki do betonu. Koparki mają nieco bardziej złożoną funkcję niż ładowarki. Poza odspajaniem gruntu mogą również służyć do przenoszenia materiałów.

Spycharka, równiarka

Spycharka to urządzenie, które jest wykorzystywane do robienia wykopów i odspajania gruntów. Ponad to, z powodzeniem używa się jej np. do zagęszczania, albo niwelacji terenu. W skład spycharki wchodzi m.in. zestaw lemieszy i zrywek oraz zaczep i walce. Równiarkę używa się przede wszystkim do profilowania gruntu. Najczęściej wykorzystuje się je przy pracach ziemnych np. przy budowie dróg, albo wyrównywaniu podłoża. Maszyny drogowe, to osprzęt, który w gigantycznym stopniu przyspiesza prace budowlane, dlatego, tak ważne jest, by były w stu procentach sprawne. W razie konieczności wymiany części, firmy korzystają z autoryzowanych serwisów i zaopatrują się w sklepach, które oferują oryginalne elementy. Przedsiębiorstwa zajmujące się wykonywaniem robót budowlanych korzystają z najwyższej jakości sprzętu. Najbardziej popularnymi maszynami są produkty CAT. Oryginalne części do maszyn tego producenta można znaleźć np. na: https://cemasz.pl/czesci-do-maszyn/cat/.

Inne maszyny do prac ziemnych

Poza koparkami i spycharkami w robotach ziemnych wykorzystuje się np. niszczarki, zrywarki, walce, zagęszczarki i ubijarki. W zależności od funkcji i przeznaczenia określone typy sprzętów służą do odspajania, albo zagęszczania gruntu.   

Maszyny do prac budowlanych są teraz niezbędnym osprzętem przy wykonywaniu jakichkolwiek prac, aż trudno sobie wyobrazić, że kiedyś robotnicy musieli pracować bez pomocy takich sprzętów. Producenci maszyn starają się tworzyć coraz to lepsze urządzenia, które jeszcze bardziej ułatwią i przyspieszą wykonywanie robót budowlanych.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%