Zamknij

Kampery gwiazd muzyki - czym podróżowali artyści?

14:20, 22.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Przyczepy kempingowe lub bardziej popularne kampery to jedne z najczęściej wykorzystywanych pojazdów przez gwiazdy muzyki. Służą one do pokonywania setek kilometrów podczas tras koncertowych i bardzo często stanowią również miejsce przygotowania makijażu, stroju czy charakteryzacji. Czym jeżdżą lub jeździły gwiazdy estrady? 

Metallica, Black Sabbath, Guns N' Roses, Van Halen 

Obecnie większość artystów podróżuje prywatnymi samolotami jednak, gdy sposób ten był jeszcze mało rozpowszechniony, kampery stanowiły ważną część życia każdego muzyka. Jak przystało na gwiazdy metalu zespoły te postarały się, by ich kampery współgrały wyglądem z charakterem ich muzyki. Przednia szyba kampera Black Sabbath została przystrojona ogromną czaszką z groźnymi zębami, która oplatała znaczną część pojazdu. Całość przypominała bardziej kreskówkowy pojazd niż prawdziwy kamper, którymi podróżują muzycy. Guns N' Roses za czasów swojej świetności postawił na reklamę, umieszczając na lakierze swojego kampera ogromne logo wraz z licznymi zdjęciami wszystkich członków. Hardrockowy zespół Van Halen w odróżnieniu od Guns N' Roses postawił na prostotę. Ich kamper utrzymany był w szarych i srebrnych odcieniach, a jedynym charakterystycznym elementem było ich geometryczne logo umieszczone na szybie. Również Metallica, na początku swojej kariery podróżowała kamperem. W latach, gdy grupa artystów dopiero stawała się popularna, na koncerty jeździli skromnym pojazdem, który wyróżniał się jedynie ciemnym kolorem i subtelnym nadrukiem na lakierze. 

Madonna, Miley Cyrus, Snoop Dogg 

W przypadku gwiazd tworzących pop czy rap kampery w odróżnieniu od artystów metalowych skupiały się bardziej na reklamie niż na podkreśleniu niepowtarzalnego stylu. Zarówno u Madonny, Miley Cyrus, jak i u rapera Snoop Dogga zwracającym uwagę elementem ich kamperów był nadrukowany na lakierze wizerunek gwiazd. Często oprócz atrakcyjnego zdjęcia znajdował się opis trasy czy zaplanowanych koncertów. Madonna i Miley Cyrus stawiały również na mocne, kobiece kolory, skupiając się na czerwieni czy różach, co już z daleka przyciągało wzrok. Taki sposób reklamy z pewnością jest skuteczny! Odpowiednia polisa campervan insurance dba o ochronę gwiazd w trakcie ich podróży.  

Gwiazdy chętnie podróżowały kamperami i niekiedy również obecnie decydują się na ten sposób pokonywania ogromnych ilości kilometrów w trakcie tras koncertowych. Kampery są wygodnym rozwiązaniem i jednocześnie przed i po koncercie mogą pełnić funkcje garderoby czy miejsca do relaksu. Sama gwiazda ma szanse ominąć tłumy fanów czy paparazzi. 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone