Zamknij

Jak sprawić, by ogród wyglądał nowocześnie?

13:18, 19.03.2019 | materiały partnera

Ogród jest miejscem ucieczki od codziennych obowiązków i natłoku zadań. Odpowiednio urządzona zielona przestrzeń pozwala na relaks i regenerację przed dalszą pracą. Obecnie aranżacja ogrodu jest równie ważna jak pomieszczeń w domu, dlatego warto wiedzieć, jakie elementy są najczęściej wykorzystywane i rekomendowane przy urządzaniu oazy spokoju. Dla wielu użytkowników poza funkcjonalnością liczy się także nowoczesny, oryginalny wygląd.

Meble ogrodowe

Bezsprzecznie elementem, który sprawia, że przestrzeń staje się nowoczesna są meble. Odpowiednio dobrany zestaw wypoczynkowy doda jej oryginalności. Obecnie bardzo popularne są meble drewniane lub metalowe. Jeśli chcemy, by nasz ogród wyglądał nowocześnie przede wszystkim powinniśmy patrzeć na kształt krzeseł. To właśnie ich wygląd dodaje uroku całej przestrzeni. Produkty ogrodowe wcale nie muszą być nudne. Interesujące modele, wykonane z fantazją dostępne są na: https://vokato.com/74-krzesla-ogrodowe. Na stronie można znaleźć krzesła ogrodowe najwyższej jakości. Drewniane wyroby są wyposażone w ciekawe sztukaterie, a metalowe posiadają niebanalne kształty. Dodatkowo, krzesła dostępne są w różnych, modnych kolorach. Warto pamiętać, że krzesła ogrodowe są doskonałym uzupełnieniem zestawu wypoczynkowego, albo alternatywą dla foteli i hamaków, gdy w ogrodzie brakuje miejsca.

Oświetlenie ogrodu

Wiele osób zapomina, że najprostszym sposobem na stworzenie klimatu miejsca jest odpowiednie oświetlenie przestrzeni. Ogród w mgnieniu oka nabierze blasku i nowoczesnego charakteru, jeśli postawimy w nim LED-owe lampy, świeczniki i lampiony. Na rynku dostępne są również latarnie ogrodowe, które świetnie sprawdzają się w przestronnych ogrodach. Na stole warto postawić świece zapachowe, a taras udekorować nowoczesnymi lampkami. Różne źródła światła o innym natężeniu budują klimat ogrodu. Wieczory w takim miejscu z pewnością będą przyjemne. Nowoczesność w oświetleniu przestrzeni może się objawiać oczywiście w wyglądzie lamp, latarni i świeczników. Bez trudu można znaleźć produkty o oryginalnych kształtach.

Dodatki i ozdoby

Podobnie jak przestrzenie domowe, również ogród należy odpowiednio udekorować. Nowoczesne, designerskie doniczki z pewnością dodadzą mu charakteru. Poza tym, poduszki i pledy o wymyślnych wzorach są doskonałym wypełnieniem przestrzeni. Bardzo popularne w ostatnim czasie są ogrody w słojach. Takie akcesorium świetnie pasuje na taras, albo balkon. Trzeba również pamiętać, by nie ograniczać swojej wyobraźni i kreatywności. Inspiracje do nowoczesnych aranżacji można znaleźć wszędzie. Wiele pomysłów dostępnych jest na blogach i portalach tematycznych w Internecie. Najważniejsze jest to, by urządzić ogród, w którym będziemy się czuli dobrze. W swoich innowacyjnych pomysłach warto trzymać się pewnej symetrii, spójności i konwencji, by przestrzeń pozostała uporządkowana. Nie można zagracić ogrodu, albo ustawić w nim przedmiotów odmiennych stylistycznie, bo przestrzeń stanie się chaotyczna i kiczowata.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone