Zamknij

Jakie są zalety skorzystania z usług wirtualnego biura w Warszawie?

13:14, 22.03.2019 | materiały partnera

Pragniesz założyć firmę w wielkim mieście. Bo to fajne, prestiżowe, otwierające możliwości. Ale jest problem, ponieważ mieszkasz na co dzień w prowincjonalnym Wejherowie. Trochę daleko od Warszawy, ale... nic straconego. Wynajmujesz wirtualny adres w samym centrum „betonowej dżungli”, w samym centrum wielkiej aglomeracji. Wynajmujesz adres w w pożądanym przez wszystkich oszklonym biurowcu, prywatnie mieszkając nadal w Wejherowie. Jakie są jeszcze zalety skorzystania z usług wirtualnego biura?

Zalety wirtualnego biura

  • mniej płaciszwirtualne biuro Warszawa - BiuroKamienica.pl oferuje usługi w kwocie ok. 50 - 200 zł za miesiąc użytkowania, jest w tym cena za wynajem adresu. Tymczasem samo wynajęcie zwykłego biura w warszawskim apartamentowcu kosztuje około kilka tysięcy. Rachunek jest prosty, oszczędzasz na tym biznesie pieniądze, które możesz przeznaczyć na rozwój swojej działalności gospodarczej. Albo na cokolwiek innego, co Cię uszczęśliwi.
  • masz mniej obowiązków – dzięki skorzystaniu z outsorcingu usług biurowych polegającego na przekazaniu niektórych funkcji takich jak księgowość do wykonania innym wykonawcom. Czyli e biuro wyręcza Cię od dziś w księgowości, odbiera faksy i telefony, przechowuje dokumenty, tworzy za Ciebie biznesplan, wyrabia za Ciebie pieczątki, zajmuje się stroną prawną biznesu. Uwalnia Cię od papierkologii, której nie lubisz.
  • wpisujesz to sobie w koszty – usługi oferowane przez wirtualne biuro w Warszawie możesz wpisać w koszty w odróżnieniu na przykład od prywatnego mieszkania, w którym zarejestrowana byłaby Twoja firma. Wybierasz dany pakiet usług i nic Cię nie obchodzi. I zapominasz o jakichś papierach do wysłania, jakichś umowach, a na dodatek możesz to wszystko sobie odliczyć i obniżyć podatek dochodowy.
  • Ktoś Ci pomaga założyć firmę – bo to się tak tylko mówi, że „to tylko jedno okienko, jeden klik i już firma założona”. A w rzeczywistości ile się trzeba nachodzić, ile dopełnić biurokratycznych obowiązków, tylko wie młody biznesmen. Który przecież nie ma żadnego doświadczenia w tych sprawach. Tymczasem są na świecie tzw. „gotowe spółki z o. o. na sprzedaż”. Spółki z określoną historia, z nieposzlakowaną opinią. Możesz je otrzymać w ramach usług e biura. Nie musisz rejestrować spółki, a zostajesz jej właścicielem w 24 godziny. I zaczynasz działalność od dzisiaj.
  • Oszczędzasz na meblach – to proste, nie musisz kupować mebli, bo po pierwsze kupujesz tylko wirtualny adres, a po drugie możesz w razie czego wynająć gabinet na godziny, gdy będziesz tego potrzebował.
  • uwalniasz się od kontroli skarbowych – sprawami z Urzędem Skarbowym zajmują się od dziś profesjonaliści. A mają oni w skarbowych sprawach doświadczenie. Po prostu robią to, co potrafią. Już nie raz przyjmowali kontrolerów. To zupełnie inaczej niż miałbyś biuro we własnym mieszkaniu i pracownicy Urzędu Skarbowego przyszliby na kontrolę do Twojego prywatnego mieszkania.
  • migrujesz do innego miasta – oczywiście tylko wirtualnie, ale taka wirtualna przeprowadzka do innego miasta pozwala uniknąć kontroli urzędników z miasta, w którym mieszkasz. Możesz na przykład mieć nieprzyjemne z nimi doświadczenia. Albo mogą się cieszyć oni złą opinią. A zatem proszę bardzo, od dzisiaj zakładasz wirtualne biuro w Warszawie, stacjonujesz w Warszawie i masz nieprzyjemne wizyty z głowy. Z różnych innych powodów możesz chcieć mieć swoją firmę w takim a takim mieście. I jest to wyłącznie Twoja sprawa. Jesteś wolny.
  • szczycisz się prestiżowym adresem - wirtualne biuro w Warszawie oferuje adres dla firmy w samym centrum Warszawy. W samym środku wielkiego, oszklonego apartamentowca. Tam, gdzie wiele osób chciałoby żyć. Takie miejsce działa pozytywnie na postrzeganie przedsiębiorstwa przez partnerów biznesowych.
  • reklamujesz swoją firmę – wynajmujesz tylko wirtualny adres, a przy okazji logo Twojej firmy zostaje umieszczone w atrakcyjnym miejscu biurowca. Albo zostaje umieszczone na stronie internetowej znanej warszawskiej firmy. Dzięki temu Twoja firma zyskuje darmową reklamę. Co ciekawe, nie wszyscy wybierają taką formę reklamy, bo niektóre biura do wynajęcia stawiają na dyskrecję i stronią od umieszczania swojego loga na terenach biurowców.
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone