Zamknij

Wiosenne aranżacje okien. Jakie trendy w 2019?

10:49, 06.04.2019 | J.R
Skomentuj

Moda w aranżacji okien zmienia się wraz z trendami w wystroju wnętrza. Warto więc zadbać o to, by nasze okna, były modne, a jednocześnie spełniały oczekiwania użytkowników pomieszczeń.

Najnowsze trendy w aranżacji okien stawiają przede wszystkim na lekkość, zwiewność oraz delikatność. Podobnie będzie w sezonie wiosna 2019. Na oknach powinny znajdować się lekkie aranżacje, które nie będą przytłaczały pomieszczenia i wpuszczą do wnętrza sporo światła słonecznego. Grube i ciężkie zasłony, które trudno było odsłaniać, a jednocześnie zbierały sporo kurzu, już dawno odeszły do lamusa. Dziś na oknie królują przede wszystkim lekkie tkaniny – woale, tiule, organdyny. Dają one sporo możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu można stworzyć takie okno, jakie nam się najbardziej podoba. Zasłony można mieć długie do podłogi lub krótkie, jedynie do parapetu. Świetnie wyglądają też asymetryczne aranżacje oraz różnego rodzaju upięcia, które mają sporą wartość dekoracyjną.

Wśród materiałów zasłonowych ważny jest nie tylko rodzaj tkaniny, ale również jej fason oraz wzornictwo. Bardzo popularne są tkaniny w jednym kolorze, dopasowanym do konkretnego wnętrza. Dzięki temu aranżacja jest elegancka, stylowa, ale nie rzuca się w oczy i jest ciekawym tłem dla innych elementów wystroju wnętrza. Z drugiej strony – można również postawić na mocne akcenty na oknach. Tkaniny w mocnych kolorach, w duże asymetryczne wzory, czy w ciekawych kształtach będą przyciągały spojrzenia i w ten sposób sprawimy, że aranżacja okienna będzie głównym elementem dekoracyjnym. Warto jednak pamiętać, aby w dekoracji okien zachować zdrowy rozsądek i umiar. Im mniej na oknach, tym lepiej dla ogólnego wystroju wnętrza.

Jak wybrać karnisz idealny?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze właściwej oprawy okiennej jest wybór karnisza. Warto pamiętać, że karnisz powinien być dłuższy od wnęki okiennej o około 30-40 cm tak, aby z jednej jak i z drugiej strony wystawał 15-20 cm poza wnękę. Taka długość umożliwia niemal całkowite odsłonięcie okna. Ideałem jest, kiedy karnisz można zamontować co najmniej 5 cm ponad oknem oraz w odległości 10-15 cm od okiennej ramy. Można zastosować również nowoczesne systemy roletowe.

(J.R)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone