Zamknij

Sklep z wyprawką dla niemowlaka – najpotrzebniejsze rzeczy

10:31, 16.04.2019 | artykuł sponsorowany

Spora grupa rodziców, postanawia zakupy dla dziecka odłożyć na nieco późniejszy czas, czyli po porodzie. Wpływa na to wiele czynników, jak np. konieczność hospitalizacji, gorsze samopoczucie, czy po prostu przekonanie o słuszności decyzji. Okazuje się jednak, że artykuły dziecięce jest to kwestia, nad która warto zastanowić się nieco wcześniej.

Każdy rodzic i każdy sklep wyprawkę dla niemowlaka oraz podstawowe rzeczy dla dziecka, rozumie nieco inaczej. Nie jest tak, że wszystkie zakupy muszą być przez nas dokonane osobiście. Warto więc o pomoc poprosić znajomych, być może oni mają na sprzedaż różnego rodzaju artykuły dziecięce. Pierwszy rok życia maleństwa, to czas bardzo intensywnego wzrostu, dlatego wszelkie rzeczy nie przydadzą się nam na długo. Faktem jest, że istoty wyprawki dla noworodka, nie można bagatelizować.

Ubranka

Kompletowanie tzw. wyprawki, należy rozpocząć od odzieży. Pamiętajmy, że na początku nasza pociecha będzie niezwykle szybko rosła. Kupno zbyt dużej ilości ubranek, jest więc po prostu zbędne. Na samym początku, stanowczo wystarczą body oraz śpioszki. Dużo zależy od pory roku, w jakiej dziecko przyjdzie na świat. Wówczas odpowiednio do panującej aury, mogą być wymagane konkretne ubranka, np. czapeczka, kurteczka itd., aby dziecko spokojnie mogło wyjść z nami na spacer. Podstawową kwestią w tym temacie jest to, żeby odzież ta była wykonana z wysokiej jakości materiałów, które doskonale przepuszczają powietrze.

Pościel

Nie mniej istotna w całej wyprawce, będzie specjalna pościel. Co ważne, niemowląt i noworodków, nie powinno się układać na poduszce, dlatego taki zakup będzie zbędny. Potrzebny może się okazać jednak ochraniacz do łóżeczka. Pomoże on uniknąć tego, że dziecko uderzy główką w twarde szczebelki łóżka.

Rekomenduje się częściej, aby dziecko korzystało ze specjalnego śpiworka do snu, niż poduszki i kołderki. Dzięki, temu nie ma obaw o to, że ruchome warstwy tkanin będą nieustannie odkrywać naszą pociechę. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na kocyk, pamiętajmy wówczas o tym, aby był on jak najcieńszy. Powinien on być dodatkowo podwijany pod materac, w taki sposób, aby całe przykrycie nie sięgało wyżej, niż do jego klatki piersiowej.

Pieluchy

Wiele zależy od tego, czy planujemy korzystać z pieluch jednorazowych, czy też z pieluszek z tetry, które zyskują ostatnio na popularności, ponieważ są wielorazowe oraz ekologiczne. Bez względu na to, na jaką opcję padnie wybór, należy się spodziewać, że wymagane będzie użycie przynajmniej dziesięciu sztuk dziennie. Pieluchy flanelowe, lub też wspomniane tetrowe, mogą dodatkowo posłużyć jako zabezpieczenie przed działaniem słońca bądź osłonę przed ulewaniem.

Kosmetyki

Jeżeli chodzi o wyprawkę dla niemowlaka sklep dla dzieci nie będzie oferował zbyt wielu możliwości, dlatego może być to skromna pozycja. Okazuje się, że im kosmetyków dla maleństwa mniej, tym lepiej. Co istotne, wszystko musi być odpowiednio dobrane do jego wieku:

 • Ochronny krem na pupę,
 • oliwka dla niemowląt,
 • specjalny proszek do prania,
 • natłuszczające, bezzapachowe mydełko,
 • jednorazowe chusteczki do ciała,
 • sól fizjologiczna do oczu i nosa,
 • gaziki i waciki,
 • spirytusowy roztwór to pielęgnacji pępowiny.

Do pokoju

To, w co zostanie wyposażony pokoik naszego dziecka, powinno być wcześniej dokładnie przemyślane i zaplanowane. Powinny się tam znajdować rzeczy tylko najważniejsze oraz najpotrzebniejsze. Dużo zależy także od jego wielkości i układu. Nie odkładajmy tej czynności na ostatni moment, ponieważ gdy już dziecko przyjdzie na świat, nie będziemy mieli czasu się tym zajmować. Jako najważniejszy asortyment, można wymienić kilka pozycji:

 • Elektroniczna niania – coraz popularniejsze urządzenie, które pozwala nam wiedzieć czy nasze maleństwo śpi, kiedy nie ma nas w pokoju,
 • dobre i regulowane pod każdym względem łóżeczko dziecięce,
 • odpowiedni materac do łóżeczka ,
 • monitor oddechu,
 • specjalna chusta do noszenia, lub też nosidełko,
 • wielofunkcyjny lub głęboki wózek dziecięcy.
 • torba z przewijakiem, odpowiednia do umieszczenia w wózku.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone