Zamknij

Materiały opałowe, które są przyjazne dla środowiska

15:29, 29.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:30, 29.04.2019
Skomentuj

Zarówno brykiet drzewny jak i pellet mogą być wykorzystywane jako materiały opałowe to wytwarzania ciepła w budynkach mieszkalnych. Cechą charakterystyczną tych materiałów jest to, że powodują one niską emisję dwutlenku węgla do atmosfery przy procesie ich spalania. Dzięki temu są to takie materiały opałowe, które można określić mianem przyjaznych dla środowiska. Być może dlatego też stały się tak popularne i coraz więcej osób decyduje się na zakup pieca, który umożliwi ich spalanie.

Czym tak naprawdę charakteryzują się te materiały?

Zarówno pellet jak i brykiet drzewny są produkowane z biomasy. Przygotowuje się więc różnego rodzaju odpady drzewne, trociny, korę drzewną lub też słomę i z tego produkowany jest materiał opałowy. Tak naprawdę, nie ma większej różnicy pomiędzy pelletem oraz brykietem poza ich formą - pellet sprzedawany jest w formie granulowanej, a brykiet w postaci kostkowanej. Aby uzyskać postać kostek, biomasa jest prasowana maszynowo pod dużym ciśnieniem. Dla wielu osób to właśnie postać kostkowana jest wygodniejsza do użytkowania i dlatego preferują zakup brykietu zamiast pelletu. Z pewnością, na brykiet zdecydują się także osoby, które chcą zakupić odpowiedni materiał opałowy do palenia w kominku - brykiet nada się do tego celu idealnie.

Jaka jest wydajność pelletu oraz brykietu?

Oba te materiały opałowe są wydajne, a ich zakup jest opłacalny. Pellet oraz brykiet mogą żarzyć się przed długi czas, a brykiet doskonale sprawdzi się w przypadku kotłów zasypowych. Oczywiście, oprócz porównywania samych cen tych materiałów, zawsze warto poświęcić kilka chwil na to, aby sprawdzić ich jakość, bo to ona w dużej mierze sprawia, że są to materiały wydajne. Oba te materiały są łatwe do przetransportowania, gdyż są sprzedawane w workach. Pellet uda się nam zakupić w workach pakowanych po 15 kg, a brykiet drzewny w workach po 10 kg. Nie powinny też brudzić miejsca, w którym będą składowane. Jest to więc dobry i wydajny sposób ogrzewania każdego budynku mieszkalnego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%