Zamknij

Aparaty i implanty zębów - tylko dla dorosłych?

14:19, 20.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Aparaty ortodontyczne, a także implanty zębowe, stanowią szansę dla wielu pacjentów, zmagających się z różnymi problemami. Aparaty ortodontyczne są przeznaczone dla osób posiadających wady zgryzu, a implanty - dla tych, którzy zmagają się z problemem całkowitego lub częściowego bezzębia.

Zdarza się, że pacjenci rezygnują lub błędnie decydują się na podjęcie danego leczenia. Wynika to z niewiedzy na temat tego, kto i kiedy może rozpocząć dane leczenie - ortodontyczne lub implantologiczne. Stomatolog jest w stanie określić, czy dany pacjent może skorzystać z konkretnego rodzaju leczenia, jednak warto jest zrobić rozeznanie w tym zakresie także na własną rękę.

Broniecki Dental Clinic specjalizuje się zarówno w ortodoncji, jak i implantologii. Każdy dentysta jest wyposażony w odpowiedni zakres wiedzy, który przekłada się na efektywność leczenia. Dowiedz się, na czym polegają poszczególne rozwiązania i kto może z nich skorzystać.

Czym są aparaty ortodontyczne?

Aparaty ortodontyczne są tym, na czym opiera się dział stomatologii - ortodoncja. Ortodonta może podjąć decyzję o zastosowaniu ruchomego lub stałego aparatu - różnią się one przede wszystkim zastosowaniem, skutecznością i sposobem noszenia.

Stały aparat jest, jak nazwa wskazuje, umieszczany na stałe, tj. na czas trwania leczenia ortodontycznego. Aparat ruchomy zakłada się na kilka-kilkanaście godzin dziennie, najczęściej na czas snu.

Dlaczego stosuje się implanty zębów?

Implanty zębów pełnią funkcję sztucznego korzenia. Działem, który skupia rozwiązania oparte na implantach stomatologicznych, jest implantologia. Wyróżnia się implanty tytanowe i cyrkonowe - różnica polega na materiale, z którego zostały wykonane.

Stosowanie implantów ma uzasadnienie wtedy, gdy pacjent nie ma jednego lub kilku zębów, a także - całej linii zębów. To rozwiązanie jest w stanie zagwarantować największą stabilność i naturalne odczucia ze wszystkich rozwiązań protetycznych.

Czy aparat ortodontyczny mogą być używane przez dzieci?

Zdarza się, że rodzice rezygnują z leczenia ortodontycznego u dzieci, gdyż twierdzą, że ich dziecko jest za młode na takie leczenie. Po konsultacji z ortodontą często okazuje się to nieprawdą - leczenie ortodontyczne można podjąć w bardzo młodym wieku. U dzieci stosuje się aparat ruchomy, który jest w stanie zniwelować proste wady zgryzu.

Czy implanty stomatologiczne są tylko dla dorosłych?

Implanty stomatologiczne są świetnym rozwiązaniem protetycznym, niestety - czynnikiem wykluczającym z leczenia implantologicznego jest także wiek pacjenta. Pacjent, który nie posiada odpowiednio rozwiniętej tkanki kostnej (czyli do ok. 18 roku życia) nie może wszczepić implantów.


 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone