Zamknij
REKLAMA

Jedziemy na narty! O czym należy pamiętać i na czym można zaoszczędzić

19:11, 07.01.2020 | J.R
Skomentuj

Ferie 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas planuje spędzić je aktywnie, wybierając narty. Jak przygotować się do takiego wyjazdu? Mamy kilka rad, które pomogą uczynić ten czas miłym i bezpiecznym dla Ciebie i Twojej rodziny.

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać jest sprzęt narciarski. Można go kupić lub wypożyczyć. Polecamy zrobić to ze sporym wyprzedzeniem, aby uniknąć kolejek. Pamiętajcie również o szeregu akcesoriów, takich jak kask, gogle, kijki, odpowiednią odzież, rękawiczki itp.

Wielu z nas posiada własny sprzęt, o który trzeba dbać i odpowiednio przygotowywać go przed każdym sezonem. Serwisy sprzętu narciarskiego, podobnie jak sklepy, przeżywają oblężenie w okresie poprzedzającym ferie. Zalecamy więc udać się w takie miejsce na tydzień lub dwa przed planowanym wyjazdem, aby dać specjalistom czas na zajęcie się naszymi nartami.

Zanim jednak przyjdzie nam szusować po stokach, powinniśmy pomyśleć o tym, dokąd pojedziemy. Do dyspozycji mamy wiele ośrodków w Polsce, ale też za granicą, np. na Słowacji, we Włoszech czy w Austrii. Tutaj z pomocą przychodzi Centrum Podróży Wakacje.pl Grudziądz, które może zaoferować wiele atrakcyjnych miejsc w kurortach narciarskich w całej Europie, a także pomóc w wyborze tych najbardziej odpowiadającym Twoim oczekiwaniom.

Wydawać by się mogło, że mamy już wszystko – ale czy na pewno?

Często słyszymy historie kogoś, kto zapomniał o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, co całkowicie zepsuło planowany od dłuższego czasu wyjazd. Warto przed samym wyjazdem sprawdzić czy wszyscy jego uczestnicy mają ze sobą niezbędne dokumenty. Nie wszyscy wiedzą o tym, że również dzieciom przyda się dowód osobisty, gdyż w przypadku nart jest on pomocny w otrzymaniu zniżek na stokach – potwierdzając wiek dziecka.

Narciarstwo to sport, który daje sporo emocji, ale należy niestety do sportów, w których wypadki i kontuzje nie należą do rzadkości. Każdy z nas był świadkiem lub uczestnikiem takiej sytuacji na stoku. Trzeba sobie zdać sprawę, że koszty leczenia w przypadku wyjazdów zagranicznych mogą być wysokie. Rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od sportów ekstremalnych. Wiele biur podróży pośredniczy w sprzedaży takich polis. Warto podczas rezerwacji hotelu zapytać o koszt takiego ubezpieczenia i jego warunki.

Myśląc o wyjeździe na narty należy oczywiście pamiętać o wszystkich rzeczach, o których piszemy powyżej, ale w szale przygotowań można zapomnieć o innych, najpotrzebniejszych rzeczach niezwiązanych bezpośrednio z narciarstwem. Dobrym sposobem jest sporządzenie listy rzeczy, które mamy zamiar ze sobą zabrać i odznaczać te, które już mamy. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Wybieracie się na narty ze znajomymi i jedziecie w trzy samochody? Może warto zastanowić się jak pojechać wspólnie jednym samochodem i zaoszczędzić sporo na paliwie.

Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie busa. Pojazdy tego typu są poręczne w prowadzeniu i parkowaniu, zapewniają możliwość przewozu większej ilości pasażerów w porównaniu z samochodami osobowymi, a ponadto umożliwiają optymalizację kosztów dłuższej podróży. Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie, które najczęściej jest w pakiecie, a jadąc za granicę płacisz za autostradę tylko za jeden pojazd.

Ile kosztuje wynajęcie busa? Sprawdź ofertę na stronie podrozebusem.eu.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone