Zamknij
REKLAMA

W jakich przypadkach nie warto inwestować w kominek domowy?

00:00, 23.01.2020 | materiały partnera

Rosnąca popularność kominków domowych sprawiła, że aktualnie na rynku dostępne jest mnóstwo rozwiązań, które można zastosować praktycznie wszędzie. Różnorodność funkcji i pomysłowość systemów sprawia, że kominek jest rozwiązaniem praktycznie dla każdego. Ale czy na pewno tak jest? W jakich przypadkach nie warto inwestować w kominek domowy? Postaramy się przedstawić podstawowe wady takiego rozwiązania, które zobrazują Ci na co decydujesz się inwestując w kominek domowy. Koniecznie przejdź do dalszej części tego artykułu! Jeśli masz jakieś wątpliwości, koniecznie musisz się zapoznać z tą ofertą kominków we Wrocławiu oraz okolicach.

Dom pasywny

Kominek domowy nie jest dobrym połączeniem dla domu pasywnego. Jeżeli planujesz takie rozwiązanie to jak najbardziej nie powinieneś decydować się na kominek domowy. W takich projektach domu nie przewiduje się komina spalinowego, a ogrzewania działa na zasadzie pompy ciepła. Energię uzyskuje się za pomocą paneli fotowoltaicznych, które systematycznie zyskują coraz więcej zwolenników. Poza tym kominek zawsze generuje straty energii, czego nie chcemy uzyskać w przypadku domu pasywnego. Tutaj każde straty są na wagę złota. Jeżeli jednak nadal chcesz posiadać kominek, który nada Twojej aranżacji odpowiedniego klimaty to postaw na biokominek. Nie generuje on żadnych zanieczyszczeń dla środowiska i jest praktycznie tylko i wyłącznie wizualnym dodatkiem do aranżacji. Jego montaż jest łaty i możliwy praktycznie wszędzie. Nie wymaga dostępu do instalacji kominowej, a jedyne czego potrzebuje to sprawnie działającej wentylacji. Takie rozwiązanie jak najbardziej może się tutaj sprawdzić.

Rozpalanie kominka

Jeżeli jesteś człowiekiem wiecznie zabieganym i ciężko znaleźć Ci chwilę dla siebie, to możesz być pewny, że będzie ciężko znaleźć Ci czas na rozpalenie swojego kominka. Wydaje się, że jest to zaledwie kilka minut dziennie, ale w okresie całego roku zbiera nam się wcale niemały czas, jaki potrzebujemy na systematyczne rozpalanie w palenisku. Nie mówiąc już o czyszczeniu kominka i jego systematycznej konserwacji. Jak się okazuje wymaga to poświęcenia trochę wolnego czasu, co nie dla każdego jest atrakcyjne. Jeżeli tak jest również w Twoim przypadku to jak najbardziej powinieneś zrezygnować z tego pomysłu. W innym przypadku lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na kocioł gazowy lub pompę ciepła, które nie wymagają praktycznie w ogóle pracy własnej przy obsłudze takiego urządzenia. Działają niemalże same, bez potrzeby ciągłego nadzorowania.

Mały salon

Małe salony są jak najbardziej przeciwnikami kominków domowych. Jeżeli Twój metraż Cię ogranicza to również w tym przypadku powinieneś zrezygnować z kominka. Kominki z wkładem zajmują sporo wolnego miejsca, co w mniejszych pomieszczeniach ma ogromne znacznie. Jeżeli w takim wypadku zdecydujesz się na montaż kominka, może on skutecznie przytłoczyć przestrzeń, a efekt nie będzie taki świetny, jak mogło Ci się to wydawać. Wówczas również warto zrezygnować z tego pomysłu i zdecydować się własnie na biokominek, którego wielkość i kształt mogą być praktycznie nieograniczone.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone