Zamknij
REKLAMA

Poradnik – zobacz, co musisz wiedzieć, zanim kupisz meble do swojego nowego domu lub mieszkania!

14:21, 23.01.2020 | J.R

Zanim będziemy mogli wprowadzić się do naszego wymarzonego domu lub mieszkania, konieczne jest jego odpowiednie wyposażenie i umeblowanie. Łatwo trafić na informacje o tym, jak wyposażyć naszą kuchnię czy jak wybrać najlepszy dla nas materac do naszego nowego łóżka – co jednak z bardziej przyziemnymi kwestiami, takimi, jaki szafka na buty czy póki ścienne? Czy ich zakup jest naprawdę tak prosty i oczywisty?

Meble na wymiar, akcesoria - otomeble.pl

Naszym zdaniem każdy z niżej przedstawionych mebli może mieć naprawdę duże znaczenie, zwłaszcza jeżeli dobierzemy go w sposób nieodpowiedni – wtedy mocno odczujemy, że coś zrobiliśmy nie tak. Z tego powodu właśnie dzisiaj postaramy się podpowiedzieć Wam jak wybrać takie meble, jak:

Szafka na buty

Źle dobrana może zawadzać oraz być mało praktyczna. Pamiętajmy o tym, by rozmiarowo dobrać ją do naszego przedpokoju – nie może być za duża, ponieważ wtedy będzie zawadzać oraz blokować przejście. Zwróćmy uwagę również na to, jak się otwiera (jeżeli jest otwierana) – w innym przypadku może okazać się, że sposób czy kierunek otwierania się szafki jest w naszym przypadku bardzo niepraktyczny. Sam fakt tego, że będzie ona zamykana, jest naprawdę bardzo dużym plusem (wtedy nasze obuwie nie będzie się nadmiernie kurzyć), jednak generuje pewne zagrożenie – bez odpowiedniej wentylacji w naszej szafce może pojawić się nieprzyjemny zapach, którego na pewno chcemy uniknąć. Zwróćmy więc uwagę na to, czy włożenie do szafki nawet obuwia po treningu nie będzie problemem.

Co jeszcze jest istotne w przypadku szafek na buty? Powinna być ona stosunkowo wytrzymała oraz odporna na zabrudzenia, dodatkowo zwróćmy uwagę na to, by pasowała ona do wieszaka na ubrania – nie przypadkowo te dwa meble często sprzedawane są razem!

Szafka na buty z siedziskiem

To rodzaj szafek, który zdecydowanie rekomendujemy. Dzięki szafkom na buty z siedziskiem każdy z domowników, zamiast siadać na schodach czy na podłodze, będzie mógł usiąść wygodnie właśnie na szafce na buty. Dzięki temu będzie to wygodne, nie pobrudzimy również swoich spodni czy kurtki. Szafka na buty z siedziskiem musi być wytrzymała, samo siedzisko powinno być raczej ciemne i łatwe w czyszczeniu, nie zapomnijmy również o odpowiedniej ilości miejsca – w końcu siadanie na szafce musi być dla nas komfortowe.

Szafki łazienkowe

Ich zakup jest naprawdę dużym wyzwaniem, jednak mamy nadzieję, że nasze kilka rad pomogą w ich wyborze. Po pierwsze, zastanówmy się dobrze nad ilością miejsca, której będziemy potrzebować – szafki łazienkowe powinny oferować jej jednak więcej, gdyby nasze potrzeby się zwiększyły.

Najważniejsze w przypadku szafek łazienkowych jest to, aby były one odporne na wilgoć i działanie naprawdę wysokich temperatur – elementy metalowe powinny być nierdzewne, powierzchnie, wykonane np. z płyty meblowej, zabezpieczone odpowiednimi lakierami, najlepiej tymi poliuretanowymi – to zapewni ich długie i bezproblemowe funkcjonowanie.

Zadbajmy również o wszelakie zabezpieczenia – jeżeli mamy dzieci, poszczególne szafki powinny być zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem, dodatkowo zadbajmy o to, by ostre krawędzie nie występowały, zwłaszcza w okolicy wanny czy prysznica, w końcu o pośliźnięcie się w łazience naprawdę nietrudno.

Półki ścienne

Wydaje się, że wybór półek ścienny jest naprawdę prosty, lecz jest inaczej. Na samym początku oczywiste powinno być dla nas to, by sprawdzić nośność danej półki – zwłaszcza jeżeli wiemy, że postawimy na niej ciężkie książki. Jeżeli półki mają być obciążone, zalecamy kupić więcej mniejszych półek niż mniej większych.


Same półki mogą być również różnorodne stylistycznie – to prosty sposób na to, by ożywić nasze wnętrze lub wprowadzić w nim ciekawe, kreatywne rozwiązania – w końcu książki ułożone na półce w kształcie jodełki prezentują się naprawdę rewelacyjnie! Zwróćmy uwagę na materiał, z którego wykonana jest półka – te drewniane czy metalowe są naprawdę trwałe, podobnie jak większość półek ściennych z płyty meblowej, jednak te szklane (w niektórych wnętrzach prezentują się świetnie!) są naprawdę delikatne, a ich nośność bywa mocno ograniczona!

Wieszak do przedpokoju

Jak już wspominaliśmy, musi być on dopasowany do naszej szafki na buty. Pamiętajmy, że w tym przypłodku mamy dwie zasadniczo różne od siebie opcje do wyboru – wieszak wiszący, przymocowany do ściany lub wieszak stojący. Zdecydowanie rekomendujemy pierwszą opcję – jest trwała, mieści się na niej wiele ubrań i jest z nią po prostu mniej problemów. Wieszak stojący jest dobrym dodatkiem, jeżeli wieszak podstawowy nam nie wystarcza, jednak pamiętajmy o tym, że niektóre z nich lubią się przewracać, nie są też wygodne, jeżeli część ubrań powieszona jest od strony ściany. Nie zmienia to faktu, że ten rodzaj wieszaków jest idealny np. do lokali usługowych, gdzie ilość ubrań jest raczej mała. Kluczowym aspektem w przypadku zakupu jakiegokolwiek wieszaka są jego haczyki – muszą być one odpowiednio długie, wytrzymałe i zakrzywione, wtedy mamy pownosić, że utrzymają nawet nadprogramową ilość ubrań – zwłaszcza w zimie, gdy dodatkowo odwiedzają nas znajomi czy rodzina.

Stół rozkładany

Decyduje się na nie stosunkowo mało osób, jednak fakty wskazują na to, że stół rozkładany to obecnie najbardziej praktyczne rozwiązanie w naszej jadalni czy kuchni. Standardowo zajmuje on mało miejsca, jednak gdy przyjdzie taka potrzeba – a biorąc pod uwagę, ze stół to zakup na lata, na pewno ona nadejdzie – będziemy mieli szansę na znaczne zwiększenie jego powierzchni. Dla wielu osób jest to rozwiązanie nudne, jednak pamiętajmy o tym, że stoły w stylu nowoczesnym również sprzedawane są w opcji rozkładanej, dzięki czemu zawsze mamy szanse na to, by idealnie dopasować takie rozwiązanie do przestrzeni, którą obecnie urządzamy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone