Zamknij
REKLAMA

Zadbaj o swoją kondycję fizyczną i dobre samopoczucie organizmu

13:59, 15.10.2020 | materiały partnera

Prowadzisz siedzący tryb życia? W swoim codziennym planie dnia nie umieściłeś żadnej większej aktywności fizycznej? Jeśli teraz nadszedł czas by zmienić swoje nastawienie, wdrożyć regularne treningi i zdrową dietę to zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Jak rozpocząć treningi?

Na początek należy wybrać odpowiednią dla siebie dyscyplinę sportu. Nie ma sensu ulegać modzie np. na jazdę na rolkach jeśli nigdy się tego nie lubiło. Zmuszanie się do chodzenia na siłownię gdy nie lubi się towarzystwa innych ćwiczących również nie będzie najlepszym pomysłem. Zadowolenie z uprawianego sportu to klucz do sukcesu, ponieważ ciężko zmotywować się do wykonywania nielubianej czynności. Gdy już wybierzemy odpowiednią dyscyplinę jak na przykład bieganie to musimy się do niego przygotować. Nie ma potrzeby od razu inwestować w najwyższej jakości odzież. Wystarczą sportowe buty i wygodne ubranie. Z czasem gdy biegać będziemy coraz częściej i dłużej to można zacząć myśleć o kupowaniu lepszej jakości odzieży i akcesoriów. Kolejna kwestia to przygotowanie fizyczne. Nie wolno zapominać o rozgrzewce, a po wykonanym treningu o rozciąganiu. Sam wysiłek nie powinien też być od razu bardzo wytężony. Biorąc za przykład bieganie, nie można od razu oczekiwać, że kondycja pozwoli na przebiegnięcie półmaratonu. Podczas pierwszych wyjść do parku czy lasu należy trenować interwałowo. Mowa tu o marszu przeplatanym z biegiem. Po pewnym czasie będzie się w stanie biec coraz dłużej.

Jak wprowadzić zdrowe odżywianie?

Tutaj tak naprawdę jest tak samo jak z treningiem. Dobrze jest powoli choć zdecydowanie rezygnować z niezdrowych nawyków. Najlepiej jest zacząć od wyrzucenia z codziennej diety używek takich jak alkohol, a także zaprzestać nadmiernego przyjmowania cukru. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju słodkich przekąskach. Jak można przeczytać na portalu http://cattering.bydgoszcz.pl/ najważniejsze jest wprowadzenie do diety sporej ilości warzyw i owoców, które dostarczają organizmowi wielu cennych składników. Niezastąpione będą także produkty pełnoziarniste. Warto więc zastąpić pszenny chleb na razowy, a także ryż biały na brązowy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma talent kulinarny, a także nie każdy jest w stanie pilnować przyjmowania odpowiednich ilości kalorii. Właśnie dlatego proponujemy korzystanie z podpowiedzi, które znajdują się na stronach poświęconych zdrowemu odżywianiu. Można także postawić na gotowe rozwiązanie jakim będzie dieta pudełkowa. Z całą pewnością będzie ona strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy myślą że to wszystko jest dla nich zbyt dużym obciążeniem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA