Zamknij
REKLAMA

Jak wdrożyć pracownię terminalową w szkole?

10:36, 12.04.2021 | J.R
Skomentuj

Standardowa pracownia informatyczna generuje spory koszt, więc tylko nieliczne placówki edukacyjne mogą pozwolić sobie na jej wdrożenie. Poszukując tańszej alternatywy dobrze jest wziąć pod uwagę terminal - jednostkę komputerową, do której podłączonych jest nawet kilkanaście stanowisk roboczych!

Mamy tutaj do czynienia z jednym urządzeniem, które zastępuje wszystkie PC-ty. To skuteczny sposób na zminimalizowanie kosztów wdrożenia, a także utrzymania. Poniżej umieszczono zbiór praktycznych informacji na ten temat. Z pewnością okażą się one przydatne osobom niezdecydowanym.

Idealne dopasowanie do potrzeb

Pracownia terminalowa może zostać w stu procentach dopasowana do indywidualnych potrzeb. Nie ma więc znaczenia, czy mamy do czynienia z salą językową, czy informatyczną. Warto wiedzieć, że opisywane rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane jest przez urzędy, instytucje użyteczności publicznej, a także przedsiębiorstwa. Specjaliści zajmują się projektowaniem sieci, która zagwarantuje oczekiwany poziom funkcjonalności oraz niezawodności. Jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać! Należy podkreślić, że pracownia może zostać zmodernizowana w dowolnym momencie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwijała się ona wraz z obiektem edukacyjnym.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/29-pracownia-terminalowo---jezykowa--10--16--20--24-stanowiskowa-

Bezproblemowa obsługa

Kolejną zaletą pracowni terminalowej jest fakt, że zapewnia ona bezproblemową obsługę. Ułatwiona administracja z pewnością usatysfakcjonuje osoby odpowiedzialne za zarządzanie szkolną siecią informatyczną. Aplikacje instalowane są wyłącznie raz, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu. Wystarczy jedynie udzielić dostępu wybranym stanowiskom roboczym. Trwa to zaledwie kilka sekund! Uczniowie również mogą udostępniać pliki - nie muszą korzystać z zewnętrznych nośników pamięci, ani skrzynek mailowych. Nauczyciel może podglądać poczynania podopiecznych "na żywo". Oczywiście istnieje także opcja blokowania dostępu. Nie trzeba obawiać się, że osoby nieupoważnione będą miały dostęp do prywatnych materiałów.

Brak zbędnych kosztów

Pracownia terminalowa jest szczególnie rekomendowana szkołom, które dążą do zaoszczędzenia gotówki. Tańszy zakup wyposażenia to nie wszystko! Nie można nie wspomnieć o kosztach eksploatacyjnych, które także są niższe. Mniejsza ilość urządzeń jest równoznaczna z mniejszym poborem prądu. Oczywiście jest to korzystne również z punktu widzenia środowiska naturalnego. Nowoczesny terminal to sprzęt bezawaryjny, który nie wymaga drogiej, ani czasochłonnej konserwacji. Prawdopodobieństwo wystąpienia przedwczesnych usterek znajduje się na bardzo niskim poziomie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%