Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o ciało, by pozostało jędrne jak najdłużej?

10:22, 26.04.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Zadbane, piękne ciało i jędrna skóra są marzeniem wielu pań. Dzięki temu czujemy się pewniejsze siebie, chętnie odsłaniamy brzuch i nogi. Nie bez powodu psychologowie mówią, że im lepiej wyglądasz, tym lepiej się czujesz. Mogłoby się wydawać, że dbanie o ciało wymaga wielu wyrzeczeń i nakładu pracy. Okazuje się jednak, że kluczem do osiągnięcia pięknej sylwetki jest regularność w działaniu. 

Zadbaj o odpowiednią dietę 

Dbanie o ciało trzeba rozpocząć od środka. Ważna jest przede wszystkim zmiana diety. Menu powinno składać się z pełnowartościowych posiłków, dostarczających organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Należy wycofać z diety żywność wysokoprztworzoną, składniki zawierające barwniki, konserwanty oraz wysoką ilość cukrów. Takie produkty powinny zastąpić warzywa, owoce z niskim IG, pełnowartościowe kasze. Nie trzeba głodować, by zrzucić zbędne kilogramy czy poprawić kondycję skóry. Ważne jest, by ograniczyć produkty mające negatywny wpływ na nasz organizm.  

Korzystaj z zabiegów upiększających 

Bardzo dobrymi wspomagaczami w walce o poprawę kondycji skóry są zabiegi kosmetyczne. Przykładem może być urządzenie wyszczuplające, które wykonuje kompleksową kawitację ultradźwiękową, rozbijając komórki tłuszczowe w różnych partiach ciała (twarz, nogi, brzuch, ręce). Zabieg pomaga pozbyć się cellulitu, ujędrnia i wygładza skórę. Dostępny jest on w wielu salonach kosmetycznych.  

Gabinety oferujące zabiegi na ciało, chcą proponować swoim klientom jak najwięcej możliwości. Nic dziwnego, że bardzo popularnym urządzeniem stał się kombajn kosmetyczny, który łączy w sobie funkcjonalność kilku maszyn. Zakres pracy urządzenia zależy od modelu. Na kombajnie kosmetycznym można np. wykonać dermabrazję i peeling kawitacyjny, wersje premium zawierają takie funkcje jak: aromaterapię, galwanizację, jonoforezę i ultradźwięki. Wybierając salon kosmetyczny, warto sprawdzić czy używa się w nim kombajnu kosmetycznego. Urządzenie jest sprzętem najwyższej jakości, które pozwala wykonywać bezpieczne i efektywne zabiegi.    

Ćwicz regularnie 

Dla zachowania jędrnego ciała bardzo ważne są regularne ćwiczenia. Ruch przyspiesza metabolizm i krążenie krwi. Kilkunastominutowy trening pobudza ciało i daje nam energię. Znajdź aktywność fizyczną, która będzie motywacją do działania. Bardzo dobrymi sportami są: pływanie, bieganie, jazda na rowerze, treningi siłowe i fitness. Uruchamiają one wiele partii mięśniowych i pozwalają się zmęczyć. Jeśli jesteś osobą początkującą rozpocznij od delikatnych ćwiczeń, spacerów, truchtów i lekkiego biegu. Nie należy od razu decydować się na mocne, siłowe treningi. Ciało musi przyzwyczaić się do wysiłku. Z czasem można zwiększać intensywność i długość ćwiczeń.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

PaulinaPaulina

0 0

O ciało i zdrowie trzeba dbać. To jest nasz obowiązek i trzeba o tym otwarcie mówić. Pora skończyć z zazdrosnym oglądaniem się na innych, tylko zabrać się za siebie. Dla zdrowia, samopoczucia i samooceny!
Wbrew pozorom zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i odchudzanie nie musi być udręką. Jesteśmy przyzwyczajeni do takiego obrazu - sałatki, pot spływający z czoła, nieszczęśliwy wyraz twarzy osób na diecie, które nie jedzą tego, na co mają ochotę. Czy tak to musi wyglądać? Oczywiście, że nie!
Warto szukać takiej diety i takiej aktywności fizycznej, która nie tylko przyniesie oczekiwane efekty, ale również da nam wiele przyjemności. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowe nawyki zostaną z nami na dłużej, niż tylko do momentu osiągnięcia celu. Zachęcam do zapoznania z filmami z kanału Jedz dobrze by Młynarski, które prezentują właśnie takie podejście do zdrowego odżywiania i odchudzania, np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=hqvrQ1aaJIY&ab_channel=JedzdobrzebyM%C5%82ynarski. Życie jest zbyt krótkie, żeby ograniczać sobie tak cudowną przyjemność, jaką jest zjedzenie smacznego posiłku! :) 10:20, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%