Zamknij
REKLAMA

Jaki toner będzie odpowiedni do Twojego sprzętu?

13:02, 12.07.2021 | J.R
Skomentuj

Postanowiłeś, że czas zakupić drukarkę? Doskonale! To bardzo przydatne urządzenie, które niejednokrotnie uratuje Cię przed korzystaniem z punktów ksero. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź jakie technologie druku masz do wyboru. Nieustannie najpopularniejsze są drukarki atramentowe i laserowe. Jednak zakup sprzętu to nie wszystko. W przypadku drukarki laserowej musisz pomyśleć także o tonerze.

Zamiennik czy oryginał?

Wybór tonera nie jest trudny - ważne abyś wiedział na co zwrócić uwagę. Pierwszą ważną kwestią jest to, czy stawiasz na oryginalny toner, czy na zamiennik. Gdy podejmiesz tę decyzję, pamiętaj, że tonery do drukarek laserowych sprzedaje się w charakterystycznych kasetach. Każde urządzenie ma dedykowany rodzaj kaset, dlatego koniecznie sprawdź, jak wybrać odpowiedni toner do Twojej drukarki. Każdy toner ma swoje oznaczenie np. HP Laser MFP 135w toner.

Toner do drukarki laserowej – najważniejsze parametry

Oznaczenie tonera - aby określić jaki typ tonera pasuje do Twojej drukarki, koniecznie zapoznaj się z oznaczeniami zawartymi w instrukcji urządzenia drukującego, a następnie porównaj je ze specyfikacją na opakowaniu tonera.

Kolor - w przeciwieństwie do drukarek atramentowych, tonery kolorowe do drukarki laserowej możesz kupić w postaci jednej kasety, która od razu będzie zawierała cały zestaw barw. Zdarza się jednak, że tak jak w przypadku Lexmark MC3224 toner możesz kupić je pojedynczo. 

Wydajność tonera – jest to parametr rozumiany jako ilość możliwych wydrukowanych stron za pomocą jednego tonera. Co ciekawe, w przypadku wydajnych egzemplarzy możliwe jest wydrukowanie 10 tysięcy stron. Trzeba jednak nie mylić wydajności z ekonomicznością, gdyż czasami bardzo wydajne tonery potrafią być zdecydowanie droższe i tym samym drukowanie za ich pomocą wcale nie jest tańsze.

Cena tonera – wybierając toner oczywiście trzeba zwrócić uwagę na jego cenę. Poza tym, polecamy sprawdzić jaka jest szacowana cena wydrukowania jednej strony. Czasami producent podaje taką informację (na drukarce lub na tonerze). 

Źródło zdjęcia:

Proxima Studio / Shutterstock.com

[ZT]78581[/ZT]

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

LamaraLamara

0 0

Polecam zamiennik marki MyOffice, do tej pory mnie nie zawiódł. Jest wydajny i ekonomiczny w eksploatacji.
Zawsze kupuje na stronie:
https://www.taniodrukuje.pl/tonery-brother/zamiennik-tonera-brother-tn-1030-tn1030-marki-my-office?q=tn1030&campaign-id=15 10:13, 13.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%