Zamknij
REKLAMA

Bariatria – jak może Ci pomóc w walce z nadwagą?

15:54, 28.07.2021 | J.R
Skomentuj

Otyłość to jedna z najpoważniejszych chorób XXI wieku, czego przyczyną jest nadmierny stres, szybkie tempo życia, mała aktywność fizyczna i niewłaściwe żywienie. Taka sytuacja bardzo często powoduje problem z sercem, układem krwionośnym czy ruchowym. Dlatego tak ważne jest to, abyś zaczął walczyć z nadwagą. Pomoże Ci w tym chirurg bariatra – dowiedz się, czym zajmuje się ten specjalista.

Kim jest chirurg bariatra?

Leczenie otyłości II i III stopnia wymaga interwencji chirurgicznej, a dokładnie operacyjnego zmniejszenia żołądka. W końcu to najskuteczniejszy, a do tego najtrwalszy sposób na pozbycie się otyłości. Właśnie tym zajmuje się chirurg bariatra. W tym celu wykorzystuje nowoczesne technologie, a do tego dba o to, aby nie zachwiać naturalnego funkcjonowania organizmu. Dzięki temu powrócisz do normalnego życia, a zarazem zadbasz o swoje zdrowie. Do tego zmniejszysz masę ciała, co dodatkowo zapewni Ci większą pewność siebie i dobre samopoczucie.

Czym zajmuje się bariatra?

Wiesz już, że chirurg bariatra w skuteczny sposób pomaga zwalczyć otyłość. Ważne jest jednak to, żebyś zwrócił też uwagę na najważniejsze zadania tego specjalisty. W końcu taki lekarz wykonuje wiele różnych operacji, mających na celu ograniczenie wagi i wchłaniania pożywienia. Choć najpopularniejszym zabiegiem jest zmniejszenie żołądka, to jednak w zależności od Twojego problemu lub innych chorób, możesz skorzystać również z innych metod, czyli np.:

  • założenia silikonowej opaski żołądkowej na górną część żołądka,
  • zmniejszenie żołądka, co jest też nazywane resekcją żołądka – taka operacja ogranicza objętość żołądka aż do ? pierwotnej wielkości, co powoduje zmniejszenie wydzielania hormonu głodu,
  • wyłączenie żołądkowo-jelitowe – polega na zmniejszeniu objętości i skróceniu konkretnej części trawiennej układu pokarmowego, co przyczynia się do ograniczenia wchłaniania trawionego pokarmu.

Czy warto korzystać z pomocy bariatry?

W niektórych przypadkach otyłość jest już tak rozwinięta, że nie tylko zagraża Twojemu zdrowiu, ale przede wszystkim ogranicza możliwość samodzielnej walki z nadmiernymi kilogramami. Wówczas kluczowa jest pomoc specjalisty, czyli właśnie bariatry, ponieważ w chirurgiczny sposób ograniczysz masę ciała. Jednocześnie po operacji będziesz odczuwać mniejszy głód. Poza tym  obniżenie wagi umożliwi Ci zmianę diety i dodatkowo zachęci do aktywności fizycznej. W ten sposób zyskasz skuteczną metodę na zdrowsze życie, co na pewno ograniczy skutki wielu chorób cywilizacyjnych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%