Zamknij
REKLAMA

Takich pracowników poszukują! Jesteś jednym z nich?

08:54, 09.08.2021 | .
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl

Wysoka pozycja w firmie, duża odpowiedzialność, sporo obowiązków, a to wszystko rekompensowane przez niezłe zarobki – tak w skrócie wygląda praca asystentki. Jakie umiejętności trzeba posiadać, by liczyć na pracę w tym zawodzie?

Stanowisko asystentki na przestrzeni lat zupełnie się zmieniło. Jeszcze kilkanaście lat temu stereotypowo traktowane było jako mało ambitna praca. Parzenie kawy, redagowanie pism firmowych, przygotowywaniem zestawień prasowych, sporządzanie notatek ze spotkań biznesowych czy odbieranie telefonów – tak właśnie postrzegano osoby pełniące tę funkcję. Wraz ze wzrostem świadomości biznesowej, a także zdecydowanym rozwojem przedsiębiorczości zawód asystentki ewoluował. Rola dzisiejszej asystentki w firmie jest nieoceniona. To „prawa” ręka właściciela firmy, pomoc w w codziennych sprawach związanych z pracą, a niejednokrotnie również w sprawach prywatnych. Modyfikacja zadań związanych z pełnieniem obowiązków asystentki na przestrzeni ostatnich lat jest związana ze skalą działalności prowadzonych przez firmy. Wymusił to postęp technologiczny i cywilizacyjny. Asystentka to jeden z zawodów, w którym na terenie Torunia i regionu pracownicy poszukiwani są przez cały czas. Każdego tygodnia pojawiają się ciekawe oferty pracy. 

Czym zajmuje się asystentka?

Głównym zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku jest wykonywanie prac urzędniczo-sekretarskich, zleconych przez bezpośrednich przełożonych. To zadania wymagające znajomości biurowej rutyny, organizacji i procedur. Do podstawowych zadań należy również uczestnictwo w spotkaniach, organizacja wyjazdów biznesowych. Asystentka umawia, a w razie potrzeby odwołuje biznesowe spotkania. Tworzy sprawozdania, raporty. Przygotowuje dokumentacje, prezentacje. W razie potrzeby tłumaczy rozmowy czy teksty na język obcy. Dba o sprawne funkcjonowanie biura. Zawód ten zdominowany jest przez kobiety, ale nie stoi nic na przeszkodzie by obowiązki te pełnił mężczyzna.

Pracodawcy mają swoje wymagania

Nie każdy pracownik może pracować na stanowisku asystentki. Do najważniejszych kompetencji zawodowych rekruterzy zaliczają umiejętności komunikacyjne, planowania i organizacji oraz pracy w zespole. W cenie jest również wiedza o administracji i zarządzaniu, zdolności organizacyjne, a także sumienność i odpowiedzialność. Ważne, by osoba zatrudniona na tym stanowisku posiadała umiejętności sprawnej obsługi komputera i urządzeń biurowych. Kluczowa dla pracodawców jest także znajomości pakietu MS Office - w szczególności programów Word oraz Excel.

Terminowość, rzetelne wykonywanie powierzonych zadań i odpowiedzialność – to kolejne z ważnych dla rekruterów kwestii biorących pod uwagę kandydatury na stanowisko asystentki w Toruniu.

Bardzo często wśród wymagań kierowanych przez pracodawców jest znajomość języka obcego. Coraz częściej firmy nawiązują kontakty z klientami oraz kontrahentami z zagranicy i potrzebują pracowników, którzy znają język angielski.

Pracodawcy od osób zatrudnionych na stanowisku asystentki wymagają wysokiej kultury osobistej. W wielu firmach obowiązuje standard obsługi klienta, w którym zawarte są formalne wymagania. Ważne jest także, by potrafić odnaleźć się w różnych sytuacjach wynikających z charakteru pracy i godnie reprezentować szefa oraz przedsiębiorstwo. Kluczowe w tym przypadku jest pokazanie, że klient jest dla nas ważny. Asystentka powinna, dzięki uprzejmości i empatii, zadbać o jego komfort.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%