Zamknij
REKLAMA

Dlaczego organizując event online warto korzystać z usług agencji eventowej?

11:41, 05.10.2021 | materiały partnera

Eventy online to stały element naszej rzeczywistości. W wyniku globalnej pandemii, wiele wydarzeń, przedsięwzięć i spotkań musiało przenieść się do rzeczywistości wirtualnej by móc się dalej odbywać. Dla wielu firm taka forma eventu wydała się idealnym momentem na to, by móc „zaoszczędzić” i próbować wszystko zrobić samemu. Jednak ilość kłopotów i problemów do rozwiązania nawet przy okazji organizacji eventu za pośrednictwem Internetu jest bardzo duża i większość szefów firm i przedsiębiorstw nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlaczego warto zatrudnić agencję eventową? Jakie są zalety zlecania zorganizowania rozmaitych wydarzeń firmie zewnętrznej? Czy takie usługi są drogie?

Trochę techniki i możemy się zgubić

Ok – odpada nam wynajem sali dla wielu ludzi, a w przypadku na przykład imprez integracyjnych, dodatkowo nie musimy martwić się o przejazd czy zakwaterowanie dla zaproszonych gości. To nie zmienia jednak faktu, że największym wyzwaniem przy eventach online pozostaje technika. Jakość i szybkość łącza, odpowiednie nagłośnienie czy oświetlenie to tylko niektóre zagadnienia, którym musimy stawić czoła, a którym agencje eventowe stawiają czoła na co dzień. Jaka sala będzie najodpowiedniejsza do organizacji warsztatów kulinarnych, gdzie szefa kuchni będzie dobrze słychać i jednocześnie gotujące się potrawy nie zaparują obiektywów? Gdzie znaleźć studio nagraniowe, które udźwignie ciężar koncertu zaproszonej na event online gwiazdy? Nie czarujmy się, ale nawet najlepsi szefowie i managerowie nie mają takiej wiedzy i doświadczenia, by oprócz dobrego zarządzania swoim zespołem, nagle stać się także doskonałym organizatorem integracji, spotkań czy konferencji.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Pierwsza myśl, jaka nasuwa się wielu prezesom i managerom to koszt zatrudnienia agencji eventowej przy organizacji zebrań, imprez i innych przedsięwzięć. Wielu martwi się, że sama usługa jest bardzo kosztowna i być może można ominąć ten wydatek próbując ogarnąć wszystko na własną rękę. Nic bardziej mylnego. „Samowolka” eventowa może skończyć się prawdziwą katastrofą – karnawał online może skończyć się jak słynny już filmik w serwisie YouTube z „chytrą babą z Radomia”, a koncert znanego zespołu może zakończyć się po dwóch minutach z powodu awarii zasilania czy łącza internetowego. Odpowiednie zaplecze i wsparcie techniczne ze strony agencji eventowej nie tylko zaoszczędzi nam nerwów przy okazji wszelkiego rodzaju problemów technicznych, ale także pieniędzy. Oczywistym jest, że tańszym rozwiązaniem jest specjalista, który od razu wie co robić, niż laik który na chybił trafił będzie próbował dociec co takiego się stało, „że nie działa”.

Dlatego właśnie warto skorzystać z usług agencji eventowej. Jest to po prostu oszczędność nerwów, czasu i pieniędzy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%