Zamknij
REKLAMA

Praca: Opieka dla seniora w Niemczech

11:00, 07.10.2021 | materiały partnera

Na portalach z pracą z roku na rok przybywa coraz więcej ofert pracy dla opiekunek seniora w Niemczech. Wiąże się to z postępującym starzeniem się niemieckiego społeczeństwa. U naszych zachodnich sąsiadów przybywa osób zaawansowanych wiekowo, które w wyniku nabytych chorób stają się coraz mniej samodzielne. Ostatecznie osoba taka wymaga całodobowej opieki w miejscu zamieszkania. Tutaj właśnie zaczyna się rola opiekuna seniora.

Opieka dla seniora to bardzo ważny temat w Niemczech. Dlatego właśnie tak bardzo cenione są tam polskie opiekunki seniora, które cechuje zarówno duże doświadczenie w opiece nad innymi, jak i solidność, poczucie obowiązku oraz empatia. Głównym kryterium wyboru opiekunki przez rodzinę seniora jest doświadczenie w opiece nad innymi oraz znajomość języka niemieckiego. Od tych dwóch czynników w dużej mierze zależy to na jakie zarobki może liczyć opiekunka seniora.

Zarobki oferowane przez agencje opiekunek osób starszych, takich jak np. Veritas Opieka to kwoty w okolicach 1800 euro netto na miesiąc. Do tego opiekunka ma zagwarantowane darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Ponadto agencja opieki zapewnia opiekę dedykowanego koordynatora, który pomaga opiekunce w codziennym funkcjonowaniu w obcym kraju. Można także liczyć na pomoc językową. Dzięki tak bogatemu wsparciu opiekunka seniora może skupić się tylko na swojej pracy.

Aby poznać więcej szczegółów pracy w opiece seniora skontaktuj się z firmą Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%