Zamknij

Bielizna hotelowa – czy warto postawić na leasing?

00:00, 05.11.2021 | materiały partnera

Właściciel hotelu, szczególnie na początku drogi dla swojego biznesu, staje przed kwestią organizacji bielizny pościelowej i ręczników. Przedsiębiorca może postawić na kupno tych akcesoriów lub ich leasing. Druga opcja jest w Polsce mniej popularna. Hotelarze najczęściej stawiają więc na posiadanie własnej bielizny pościelowej. W tekście zastanowimy się, jakie są zalety obu systemów organizacji.

Bielizna pościelowa na własność

Większość przedsiębiorców decyduje się, by posiadać poszwy i ręczniki na własność. Podstawową zaletą tego systemu jest kontrola, skąd pochodzą tekstylia. Wiemy, z jakim producentem bezpośrednio współpracujemy, a więc i doskonale orientujemy się w jakości oferowanych przez konkretną firmę materiałów. To pozwala spełniać nie tylko standardy estetyczne, ale także właściciel hotelu otrzymuje konkretną trwałość tekstyliów. Pozwala ona na rozplanowanie kolejnych zakupów i ustalanie indywidualnych cen, by cały biznes był ekonomiczny i pomagał zachować ciągłość obsługi dla hotelowych gości. Należy jednak pamiętać, że zarówno brudną, jak i czystą pościel trzeba gdzieś składować. Osobne pomieszczenia, które będą pełniły funkcję magazynu są w tym wypadku niezbędne. Będziemy jednak mieli pewność, że czysta pościel czeka na każdego kolejnego gościa, nie pozostawiając tej kwestii przypadkowi.

Zbawienny leasing?

Najczęściej możliwość wypożyczenia bielizny pościelowej uzyskamy od lokalnych pralni. Ta forma pozwala rozłożyć zakup ręczników i pościeli na wygodne dla początkującego przedsiębiorcy raty. Przypadnie ona jednak do gustu raczej małym przedsiębiorcom, którzy każdego dnia mają zapotrzebowanie na niewielką ilość czystej bielizny pościelowej. Dzieje się ta, ponieważ, z przysłowiową świecą szukać należałoby dostawcy, który jest w stanie udostępnić nam np. 200 kompletów poszw pościelowych. Firmy, które proponują leasing, mają zazwyczaj niewielkie ilości pościeli do zaproponowania. Nie mamy tu także kontroli nad jakością. Bierzemy to, co oferuje firma leasingowa, a nie takie materiały, które nas interesują.

Nie zapomnij o praniu

Bez względu na to, którą z powyższych opcji wybierzemy, na pewno będziemy musieli odnaleźć także firmę, która zajmie się praniem bielizny pościelowej dla naszego hotelu. Nie możemy tego zadania powierzać byle komu. To właśnie od skuteczności pralni przemysłowej w Żorach zależy, jak długo posłużą nam ręczniki, prześcieradła i poszwy. Chcemy również, co oczywiste, by zawsze były idealnie czyste, ale tylko uczciwe firmy wykonają to zadanie właściwie. Praca pralni przemysłowej wymaga ogromnej organizacji i doświadczenia managerów, by nie tylko przynosiła zyski właścicielowi, ale także oczekiwaną wysoką jakość dla klientów. Personel musi więc pracować, jak w zegarku, by nie tylko skutecznie wyprać tkaniny we właściwej ilości detergentu, ale także dostarczyć je usługobiorcy na czas.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%