Zamknij
REKLAMA

Czym jest terapia w komorze hiperbarycznej?

10:31, 19.11.2021 | .
Skomentuj

Terapia z wykorzystaniem komory hiperbarycznej nosi nazwę hiperbarycznej terapii tlenowej lub tlenoterapii hiperbarycznej- w skrócie HBOT. Jest to nieinwazyjna i bezbolesna metoda  mająca na celu polepszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, szybszą regenerację, poprawę wyglądu, profilaktykę zdrowotną, a także umożliwienie szybszego powrotu do aktywności po urazach czy operacjach.

Polega na przebywaniu przez około godzinę w środowisku o zwiększonym ciśnieniu (1,3ATA) i większej zawartości czystego tlenu. To powoduje, że jego stężenie w organizmie wzrasta aż szesnastokrotnie, co pozwala mu przenikać z naczyń włosowatych do sąsiadujących z nimi niedotlenionych komórek. Duże ilości tlenu, w towarzystwie ciśnienia większego od panującego w normalnych warunkach, skutkuje rozpuszczeniem gazu nie tylko we krwi, ale także w osoczu, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. Dzięki temu organizm staje się znacznie lepiej natleniony, a tym samym zdrowszy, bardziej odporny i zdolny do szybkiej regeneracji.

Zabiegi realizuje się w komorze hiperbarycznej, czyli specjalnego rodzaju szczelnie zamkniętym urządzeniem. W komorze podczas sesji dostarcza się w podwyższonym ciśnieniu  skoncentrowany tlen, którym oddycha osoba poddana tlenoterapii. To niesamowite jakie efekty zdrowotne można uzyskać dzięki sesjom.

Dla czego warto korzystać z sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej?

Jak wiemy tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia większości organizmów na ziemi. Gdy dochodzi do niedotlenienia w naszym organizmie, wszystkie narządy wewnętrzne, krwiobieg, przekaźniki nerwowe, cała praca organizmu zostaje spowolniona. Tlenoterapia hiperbaryczna to przede wszystkim wsparcie w wielu dolegliwościach chorobowych. Skoncentrowany tlen podawany w warunkach hiperbarycznych lepiej przyswaja się, wspomaga krążenie krwi oraz poprawia natlenienie tkanek.

Sesje w łagodnej komorze hiperbarycznej  pozwalają na stopniowe pobudzenie neuronów w przypadku udaru mózgu, wzmocnienie układu kostno-stawowego, regenerację występujących uszkodzeń i otarć skórnych oraz  wsparcie w powrocie do pełnej sprawności po zabiegu medycznym. A to nie wszystko!

Wiemy, że od lat świat sportowców stosuje tlenoterapię hiperbaryczną jako stały element swoich treningów. W czym to może im pomóc ?

Podstawowy cel stawiany przed sesjami w przypadku sportowców to wzmocnienie organizmu. Komora pozwala wzmocnić układ kostny, pomóc przy urazach kręgosłupa, zredukować  przewlekłe zmęczenia, przeciwdziałać zakwaszeniu mięśni i wspomóc rehabilitację kontuzji spowodowanych dużą intensywnością ruchu, więc z najczęstszymi problemy z jakimi spotykają się sportowcy.

A co z seniorami, czy sesje w łagodnej komorze hiperbarycznej  mogą im pomóc?

Produkcja komórek macierzystych spada wraz z okresem senioralnym. Aby zapobiec procesom starzenia się, należy odpowiednio dotlenić krwiobieg, a co za tym idzie, wszystkie mięśnie, organy i tkanki.  Wspieramy seniorów w przypadku niwelowania niedokrwienia tkanek, przeciwdziałania powikłaniom cukrzycowym, remisji uszkodzeń neuronowych oraz przeciwdziałania zawałom serca i regeneracji po zakończonej chemioterapii.

Jakie jeszcze inne zastosowania ma łagodna komora hiperbaryczna?

Stosujemy łagodną komorę hiperbaryczną w walce z boreliozą. Bakterie beztlenowe nie są w stanie rozmnażać się w środowisku prawidłowo dotlenionym. Dlatego tlenoterapia hiperbaryczna jest zupełnie nowym sposobem walki z dolegliwościami boreliozy zarówno fizycznymi jak i neurologicznymi.   

 Po za tym sesje w łagodnej komorze hiperbarycznej to:

 • przeciwdziałanie nagłej głuchocie
 • niwelowanie szumów usznych
 • polepszenie koncentracji
 • lepsza redukcja tkanki tłuszczowej
 • usprawniony metabolizm
 • skuteczniejsza i mniej bolesna rehabilitacja
 • znacznie skraca czas szybszego powrotu do zdrowia po zabiegach medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, laseroterapii
 • rekonwalescencja po zabiegu medycznym
 • niwelowanie przewlekłego stresu
 • spowolnienie dolegliwości senioralnych
 • lepszy i głębszy sen
 • poprawa odporności przeciwko drobnoustrojom
 • przeciwdziałanie problemom skórnym

Czy takie sesje są bezpieczne ? Czego mogą spodziewać się osoby korzystające pierwszy raz usług

W  łagodnej komorze hiperbarycznej przebywa się ponad godzinę, jest to również moment wyciszenia organizmu. Stężenie tlenu sięga 92- 94 % a ciśnienie panujące wewnątrz to 1,3 atmosfery.  Wszystkie etapy sesji omawiamy na miejscu i wszystko dokładnie tłumaczymy.  Ciśnienie zwiększane jest stopniowo i cały czas kontrolujemy proces sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej.  Są również przeciwwskazania do sesji, jednak za każdym razem przeprowadzamy wywiad. Może to być na przykład nieleczona odma opłucna lub rozrusznik serca, albo po prostu klaustrofobia.

Gdzie w Grudziądzu można skorzystać z takiej usługi?

Gabinet znajduje się w Grudziądzu przy ul. Gen. Józefa Hallera 5, tel. 668 698 470

_______________

SkyClinic - klinika piękna i estetyki

Jak wyposażyć nowoczesne biuro?

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%