Zamknij
REKLAMA

5 największych mitów dotyczących zakładów sportowych

13:38, 28.04.2022 | .
Skomentuj

Obstawianie meczów piłki nożnej, gry karciane czy typowanie wyścigów konnych to dosyć popularne hobby tych, dla których sport jest nieodłączną częścią życia. Jednak ci, którzy chcą dołączyć do grona profesjonalnych typerów, mogą napotkać się na niejednoznaczne informacje w Internecie. Poniżej obalamy najbardziej rozpowszechnione mity o zakładach bukmacherskich.

Zakłady bukmacherskie są nielegalne.

Zakłady w Polsce są legalne pod warunkiem, że bukmacher otrzymał specjalne zezwolenie wydane przez Ministra Finansów. Ponadto legalni bukmacherzy mają obowiązek rozliczenia się w Polsce i odprowadzenia podatku od gier do Urzędu Skarbowego. Sprawdzić legalność bukmachera można też w punkcie stacjonarnym, gdzie gracz dostaje dowód płatności i paragon, na którym łatwo odnaleźć dane firmy.

Dlatego szukając firmę bukmacherską online, warto sprawdzić, czy jest to legalny podmiot. W ostatnich czasach zwiększyła się szansa na oszustwo, ponieważ w sieci pojawiło się dużo zagranicznych bukmacherów, informacja o których nie jest podana lub takie firmy nie można zweryfikować. W takim razie warto rzetelnie przeanalizować ofertę bukmachera i przeczytać opinie.

Firma bukmacherska nie wypłaci wygrane pieniędzy.

Niestety zdarzają się przypadki, kiedy gracz nie dostaje pieniędzy, a firma bukmacherska ignoruje klienta. Najczęściej to są nielegalne podmioty, które nie mają odpowiednich uprawnień do prowadzenia działalności bukmacherskiej. Jednak takie przypadki to rzadkość na rynku bukmacherskim w Polsce.

Uczciwy bukmacher zawsze wypłaca wygraną oraz oferuje wygodne metody płatności. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zawsze można skontaktować się z Działem obsługi klienta za pomocą czatu live lub przez pocztę elektroniczną. W Internecie też można znaleźć listę legalnych podmiotów i sprawdzić opinie o wybranym bukmacherze.

Każdy może obstawiać zakłady sportowe.

Fachowcy twierdzą, że sukces w typowaniu może odnieść ten, kto może obliczyć prawdopodobieństwo i zdaje sobie sprawę z tego, że regularne zyski wymagają cierpliwości. Nowi gracze nie mogą zacząć obstawianie meczów bez potrzebnej wiedzy. Po pierwsze należy zapoznać się z odpowiednimi terminy oraz przeczytać regulamin gry. Wszystkie informacje dotyczące regulaminu można znaleźć bezpośrednio na stronie bukmachera. Po drugie gracz musi dysponować odpowiednią wiedzą w wybranej dyscyplinie sportowej.

Mecze piłkarskie są ustawione.

Wynik meczów piłkarskich nie może być z góry przesądzony. Przynajmniej we współczesnym świecie takie rzeczy się nie zdarzają. Ponadto typując mecze, gracz obstawia pierwszą lub drugą ligę, gdzie prawdopodobieństwo będzie z naturalnych powodów niższe.

Jest ryzyko, że dane osobowe będą udostępnione osobom trzecim.

Każdy legalny bukmacher korzysta ze specjalnego systemu szyfrowania, który zabezpiecza ochronę danych osobowych. Bukmacherzy również proponują tylko sprawdzone i bezpieczne metody płatności.

Jak wygląda ranking bukmacherów w Polsce

Polski rynek bukmacherski cieszy się popularnością wśród miłośników typowania. Bukmacherzy oferują nie tylko liczne bonusy i promocje, ale również proponują przejrzyste zasady obstawiania meczów. Na dzisiaj lista bukmacherów, którzy zdobyli zaufanie polskich graczy, wygląda następująco:

  • Forbet;
  • Fortuna;
  • PZBuk;
  • Betfan;
  • STS;
  • Betclic;
  • Superbet;
  • Etoto.

Wszyscy legalni bukmacherzy posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności bukmacherskiej w sieci lub w punktach stacjonarnych. Bukmacher, który prowadzi działalność zgodną z obowiązującym prawem, musi kierować się zasadą odpowiedzialną gry, tzn. założyć konto gracza może wyłącznie osoba pełnoletnia. Ponadto na stronie bukmachera znajduje się zakładka «Polityka prywatności», gdzie jest zamieszczona informacja o tym, jak są przetwarzane dane osobowe użytkownika.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%