Zamknij

Jesteś Frankowiczem? Sprawdź, jak możesz wygrać z bankiem!

00:00, 10.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:55, 10.05.2022

Frankowicze przez długie lata pozostawali w cieniu bez szansy na poprawę swojej sytuacji stanowiąc tym samym grupę najbardziej poszkodowanych kredytobiorców w Polsce. Żadne podwyżki uderzające w konsumentów nie wpływały tak negatywnie na zasobność portfeli. Za kredytami frankowymi stoją czasami przeróżne problemy kredytobiorców, którzy zdecydowali się na korzystniejszy według zapewnień doradców kredytowych produkt finansowy. Po ogromnych skokach kursu franka szwajcarskiego, niepewnej linii orzeczniczej, przyszedł jednak czas wytchnienia – ostatnie miesiące przynoszą coraz więcej pozytywnych informacji dla Frankowiczów. Zmienia się gospodarka, a w ślad za nią – sytuacja polskich Frankowiczów.

Frankowicze najbardziej poszkodowaną grupą kredytobiorców

Dyskusje wokół kredytów frankowych narastają, a emocje wprost proporcjonalnie do ważności problemu nie maleją. Jako konsumenci, oczekujemy od instytucji zaufania publicznego propozycji oraz produktu kredytowego, który będzie dla nas korzystny oraz szczegółowo wytłumaczony. Frankowicze jednak nie mogli liczyć ani na staranne wyjaśnienie wszelkich niezbędnych kwestii związanych ze swoim produktem hipotecznym, bowiem banki praktycznie w każdej umowie frankowej wprowadziły zapis jednostronnego ustalania kursu sprzedaży franka szwajcarskiego, który oparty jest o tabele kursowe, ale bankowe. Najmniej korzystne okazało się to, że Frankowicz finalnie nie wiedział, jaka będzie wartość jego kredytu oraz ile pozostanie mu do spłaty. Kwestię nieważności umów z uwagi na jednostronność i dowolność w ustalaniu kursu podjął niedawno Sąd Najwyższy, wskazując, że każda z takich umów – może być nieważna. Choć banki wychodzą naprzeciw tym zarzutom – niezmiennie uważając, iż umowy frankowe są ważne, to wiemy już, że zarówno sądy powszechne, jak i apelacyjne mają nieco odmienne zdanie i coraz częściej zasądzają unieważnienie w całości umowy frankowej.

Frankowicze częściej pozywają banki niż zawierają ugody

Banki na kanwie doświadczeń związanych z ilością przegranych spraw w pewnym momencie zdecydowały się na proponowanie Frankowiczom zawarcie ugody, która jak się okazało – nie była warta oczekiwania. Propozycja przewalutowania nie dość, że nie obejmowała atrakcyjnego kursu, to jeszcze Frankowicz otrzymuje w zamian kredyt złotówkowy, którego aktualne podwyżki zaczynają stawiać jego toksyczność na równi z kredytem frankowym. Winny podwyżkom WIBOR na stałe zagościłby w umowach frankowych, co odstrasza zdecydowaną większość kredytobiorców do zawarcia ugody. Frankowicze zatem kierują swoje sprawy do sądów, które bardzo często kończą się tym najlepszym rozwiązaniem sytuacji – unieważnieniem umowy w całości. Aktualnie ponad 95% to wygrane na rzecz Frankowiczów, co dodatkowo motywuje kredytobiorców do zakładania spraw przeciwko bankom, których ilość przekroczyła wszelkie prognozy. Warszawski sąd mimo stworzenia specjalnej komórki frankowej – nadal nie jest tak produktywny, jak mógłby być. Do jakiego zatem sądu skierować sprawę?

Pozew lepiej złożyć do Sądu Rejonowego w Grudziądzu!

Frankowicze mają dwie możliwości – skierowanie sprawy do sądu zgodnego z siedzibą banku lub zamieszkania kredytobiorcy. Jak podkreślają specjaliści z Kancelarii Frejowski CHF, złożenie sprawy do warszawskiego sądu wiąże się z długą kolejką oczekujących na pierwsze posiedzenie i rozpatrzenie sprawy, dlatego też rekomendowane jest kierowanie swojego pozwy frankowego do mniejszego sądu rejonowego bądź okręgowego. Mieszkańcy Grudziądza mają tę korzyść, że sędziowie orzekający w tutejszym sądzie posiadają doświadczenie w rozpatrywaniu spraw frankowych, a ponadto wpływa do nich znacznie mniej pozwów, przez co można liczyć na zdecydowanie szybsze rozstrzygnięcie sprawy!

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF, która prowadzi sprawy na terenie Grudziądza i całej Polski, zadecyduj wspólnie z profesjonalistami, gdzie najlepiej złożyć Twój frankowy pozew!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%