Zamknij

Jak przystąpić do Globalnego Systemu Ochrony Zdrowia na wypadek nowotworu?

14:52, 29.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:52, 29.07.2022

W Polsce o wielu chorobach mówi się, że są poważne, stwarzają poważne ryzyko śmierci… inne natomiast nie robią na nas wrażenia. Wszystko zależy od tego, na ile potrafimy sobie poradzić z daną chorobą, albo dzięki odporności naszego organizmu albo dzięki dostępnym formom leczenia. To trochę jak z problemem, który dla jednych będzie bardzo poważny, a dla innych ten sam problem będzie codziennością.

Niewiele osób ma świadomość, że w Polsce wiele terapii, leków nie jest dostępnych i nie jest refundowanych, dlatego lekarze nawet o nich nie mówią. Biorąc pod uwagę wydatki na ochronę zdrowia w przeliczeniu na mieszkańca, liczbę wizyt lekarskich jakie przeprowadza jeden specjalista, poziom obłożenia systemu opieki zdrowotnej, jakość sprzętu i czas oczekiwania na wizytę, śmiało możemy powiedzieć, że coś, co w Polsce jest poważnym zachorowaniem, w innej części świata będzie chorobą przewlekłą albo chorobą w pełni możliwą do wyleczenia.

Według wskaźnika Onkoindex opracowywanego przez fundację Alivia, obecnie w Polsce na 132 terapie onkologiczne, refundowanych w pełni jest tylko 27, a 43 mają ograniczoną refundację. Oznacza to, że w przypadku 62 skutecznych terapii, dających szanse na przeżycie lub wyzdrowienie, rodziny są zdane same na siebie, muszą na własną rękę organizować fundusze sięgające nawet kilku milionów złotych.

Ważne jest, aby za wczasu pomyśleć o tym, z jakiej opieki zdrowotnej chcemy korzystać w przypadku choroby - z polskiej państwowej opieki zdrowotnej czy ze światowych osiągnięć medycyny.

Istnieją rozwiązania, które pozwalają na szybki dostęp do opieki medycznej w najlepszych klinikach na świcie, a dodatkowo zajmujące się tym firmy biorą na siebie pomoc w organizacji wyjazdu, zapewnienia tłumaczenia, noclegów i przelotu. Nie da się jednak ukryć, że takie rozwiązania są bardzo kosztowne i to właśnie na takie terapie często organizowane są zbiórki internetowe.

Istnieją jednak produkty ubezpieczeniowe, które mają ochronić nas przed skutkami poważnych zachorowań. Pracując od 17 lat w branży ubezpieczeniowej spotkałam się z wieloma przypadkami, kiedy choroba członka rodziny przewracała życie najbliższych do góry nogami. Właśnie dlatego zajmuję się wpinaniem moich klientów w Globalny System Ochrony Zdrowia, który zapewnia możliwości leczenia onkologicznego w klinikach na całym świcie.

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem od skutków poważnych zachorowań dla siebie lub najbliższych - zapraszam do kontaktu! Anna Wolska - tel: 503-581-576

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%