Olimpia Grudziądz wygrywa pierwszy mecz w rundzie wiosennej

17:14, 27.02.2021 J.R Aktualizacja: 19:28, 27.02.2021
Skomentuj FB Olimpia Grudziądz FB Olimpia Grudziądz

Mecz rozpoczął się od przewagi Biało-Zielonych. Kilka ataków grudziądzan dało się we znaki obronie Motoru. Już na początku spotkania do bramki mógł trafić José Embaló. Dalsza część gry to ataki z obu stron, ale tylko piłkarze Olimpii strzelali celnie na bramkę Motoru. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po przerwie zaatakowali piłkarze z Lublina. Kilka groźnych sytuacji nie potrafili przełożyć na celne strzały na bramkę Sujeckiego. Dalsza część to wyrównana gra z obu stron.

W 60. Minucie trener Smółka zdecydował się na podwójną zmianę. Z boiska zeszli Omid Popalzay i Marco Zawada, a na murawę weszli Michał Graczyk i Patryk Leszczyński. Siedem minut później na murawie pojawił się Mikołaj Gabor, który zmienił Grzegorza Płatka. W 77. minucie boisko opuścił również Bartosz Widejko, a na murawę wszedł Najim Romero Tadlaoui. Minutę później na lewym skrzydle podanie otrzymał José Embaló, który rajdem w pole karne i mocnym strzałem strzelił bramkę. Dalsza część spotkania to ataki piłkarzy Motoru, które jednak nie zagroziły bramce Nikodema Sujeckiego.  Końcówka spotkania to mądra gra piłką zawodników Olimpii i radość z pierwszych 3 punktów w tej rundzie.

Z gry przeważał Motor, ale to piłkarze Olimpii byli skuteczniejsi.  Olimpia Grudziądz oddała dzisiaj 4 strzały celne, natomiast piłkarze Motoru ani razu nie strzelali w światło bramki.

Jak zapowiadał trener Smółka ważne będą zwycięstwa w domu – Olimpia mocno otwiera początek rundy wiosennej. To pierwsza wygrana Biało-Zielonych w starciach o ligowe punkty od 23 listopada 2019 roku.