Zamknij

Maciej Glamowski nie chce iść do sądu z RIO

14:29, 12.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Maciej Glamowski nie chce iść do sądu z RIO.

Jest to droga donikąd. Uważamy, że żaden sąd nie rozwiąże problemów Grudziądza. Jest to tylko i wyłącznie gra na czas. Stop sądom, stop procesom sądowym, stop kreatywnej księgowości. – mówił Maciej Glamowski

W ten sposób kandydat na prezydenta Maciej Glamowski odniósł się do jednego z punktów dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, który zakłada głosowanie nad udzieleniem upoważnienia Prezydentowi Grudziądza Robertowi Malinowskiemu na wniesienie sprawy do sądu przeciwko Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Bydgoszczy za unieważnienie uchwały Rady Miasta związanej z WPF. Maciej Glamowski chce wykreślenia tego punktu z porządku obrad.

Kandydat na prezydenta zwrócił uwagę, że bez Wieloletniej Prognozy Finansowej miasto nie może zaciągać zobowiązań bankowych potrzebnych na realizację zaplanowanych inwestycji w Grudziądzu.

Zdaniem Macieja Glamowskiego tylko restrukturyzacja zadłużenia szpitala może uratować miasto. Restrukturyzacja, jego zdaniem, powinna polegać na rozłożeniu spłaty zaległych zobowiązań szpitala na dłuższy okres czasu. Uzyskanie tego czasu pozwoli na przygotowanie budżetu na rok 2019, który powinien być przygotowany przez nowe władze do 15 listopada br.

To czy ten punkt znajdzie się na dzisiejszej sesji Rady Miasta okaże jeszcze dzisiaj. Nieoficjalnie mówi się, że radni PO wycofają ten punkt z porządku obrad.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone